Adopce psa krok za krokem

Přemýšlíte o tom, že vašim dětem pořídíte pejska? Jste sami a chybí vám společnost? Pejsek je bezesporu tvorem společenským a dokáže být opravdu skvělým kamarádem do nepohody. Cest k tomu, aby váš doposud šedivý život oživil chlupatý kamarád, je celá řada. Koupit si můžete psa s PP nebo bez PP, na inzerát, nebo přímo od chovatele ve vašem okolí. Další, velice ušlechtilou cestou je pořízení si pejska z útulku.

Proč se rozhodnout pro adopci?

Pokud přemýšlíte o adopci, je potřeba si uvědomit, že pes z útulku není horší než ostatní pejsci. Je to pejsek, který neměl to štěstí najít láskyplný domov, přišel o své blízké a touží po nové šanci na lepší život. Ke kroku adoptovat si pejska z útulku nejčastěji vedou dva hlavní důvodu. Jedná se o důvod etický a praktický.

Etickým důvodem rozumíme především možnost dopřát pejskům nový domov, lásku a bezpečí. Na straně druhé adopcí pejska z útulku nepodporujete množení pejsků v množinách. Psí útulek je zárukou, jak si pořídit pejska bez jakýchkoliv podvodů, kdy majitelům prodávající pejsky přes inzerát jde prakticky pouze o peníze.

TIP: Přečtěte si rozhovor s ředitelkou útulku Dogpoint, kde se dozvíte, jak takový útulek funguje, jak se sem pejsci dostávají, a jak se o ně pracovníci útulku starají.

Jak správně postupovat při adopci?

Adopce je krokem velice důležitým, proto je nutné si jej dobře promyslet. Zvážit, zda můžeme pejskům nabídnout vše, co potřebují. Zda pejskům můžeme poskytnout vyhovující podmínky pro jejich šťastný život.

 

  1. Dospělého psa nebo štěně?

Pokud máte doma malé děti, jistě toužíte po malém štěňátku, které se stane rodinným mazlíčkem. V případě štěněte z útulku je nutné si uvědomit, že není znám jeho původ a výchova může být složitá. Zároveň ale platí pravidlo, že veškerou péči a lásku, kterou do štěněte vložíte, se vám vrátí v podobě vychovaného a odevzdaného psa.

Pokud se rozhodnete pro adopci již dospělého pejska, adoptujete si již hotovou osobnost. Na druhé straně se jedná o osobnost s určitými šrámy na duši, které zpočátku nebude lehké překonat.

 

  1. Jak vybrat vhodného psa?

Zpočátku je nutné vybrat si útulek, ve kterém si pejska chceme pořídit. Lepší variantou je zvolit útulek ve vašem okolí z důvodu blízkého kontaktu s pracovníky. Pejska si můžeme vybrat osobně tak, že do útulku budeme opakovaně jezdit a pejska si zkrátka vyhlídneme. Můžete se také obrátit na pracovníky příslušného útulku a podat jim informace o tom, jakého chcete pejska a do jakých podmínek psa pořizujete. Pracovníci útulku vás budou kontaktovat v případě vhodného kandidáta.

 

štěně z útulku0

  1. Jedeme si pro pejska

Pokud projevíte zájem o pejska z útulku, nejprve s vámi bude proveden pohovor. Pracovníky útulku bude zajímat váš způsob bydlení, charakter vaší rodiny a domácnosti, záliby. Pejska můžete zpočátku v útulku navštěvovat, aby si na vás trochu zvykl, a všechny vaše první kroky budou pod dohledem zkušeného personálu. Pejska můžete vyvenčit a postupně jej poznávat v různých situacích, a to i mimo útulek.

 

Komentáře

komentáře

//]]>