Buďte v klidu, američté psychologové nám dávají zelenou!

Dostal váš pes pod stromeček nový obojek od Swarowského? Hezky zabalený a s mašličkou navrch? Nebojte, nejste (až tak) šílení, říkají psychologové.

Většina majitelů domácích mazlíčků se ke svým psům chová jako ke členům rodiny. A jak byste mohli nechat člena rodiny bez dárku? Podle internetovéhp průzkumu dává  63% vlastníků psů a  58% majitelů koček svým zvířatům vánoční dárky. Takoví Američané utratí každý rok nějakých 5 bilonů dolarů jen za vánoční dárky pro domácí mazlíčky. Kupní síle se přizpůsobuje i trh, každý rok se objeví nějaké nové, ještě lepší granule,pohoutkynebo třeba kosmetika, o hračkách ani nemluvě.

Je nakupování dárků pro zvířata normální? Podle psychologů si péčí o psi a kočky kompenzujeme to, že s nimi netrávíme tolik času,kolik bychom měli – stejně jako s dětmi. Zároveň je to ale hluboce lidské chování,pramenící z potřeby se starat a dělat radost. Jak říká odborník na psí chování Stanley Coran: „No a co? Nikomu to neublíží. Tak prostě kupte obojek s diamanty. Váš pes se aspoň neurazí, když budou falešné.“