Ve dnech 18. – 20. května se v rakouském Salzburgu v těsné blízkosti ČR konala další Světová výstava psů. Pořadatelem byl Rakouský kynologický klub OKV, přihlášeno bylo 18607 psů různých plemen z 55 zemí světa.

Nejpočetnější zastoupení bylo z Německa 2631 psů, následovali pejsci z Itálie 2517, dále zástupci Ruské federace 2286 psů. Češi přihlásili do Salzburgu 1373 svých pejsků. Po jednom zástupci měly Ázerbajdžán, Čína, Island, Kazachstan a Jižní Afrika. V každém dni se posuzovalo  ve 100 kruzích o celkové výměře 40 000m2.

V jednotlivých kruzích se bylo opravdu pořád na co koukat a čeština tady zněla velmi často. V závěrečném programu výstavy byl zvolen nejhezčím psem World Dog Show 2012 švédský saluki “Shiraz California Dreamin”.

V rámci letošní světovky se konalo také FCI mistrovství světa v HTM&Freestyle, kterému tak jako na Crufts kraloval francouzskýThierry Thomas s Ubacem, výborné bylo opět umístění naší Vandy Gregorové na 2. a 3. místě a skvělé 1. místo českého freestyle týmu.

Kromě toho, během třech výstavních dnů v salzburgské Aréně proběhlo I. mistrovství světa v obedience. To v individuálních soutěžích zcela ovládly závodnice z Finska a Ruska, v týmech zvítězilo Finsko před Švédskem a Norskem. Našim se příliš nedařilo, v týmech byli až na 12. místě.