Blíží se léto a s ním doba koupání. Pořiďte svému psu novou hračku do vody. Nevíte, jakou vybrat?

Někdo by mohl namítnout, že přece stačí obyčejný klacek. To sice stačí, klacky ale nejsou coby psí hračky příliš bezpečné. Pes si je může zapíchnout do krku nebo si z nich zadřít třísku. Tak proč mu nepořídit hračku přímo určenou pro vodní dovádění?

Na trhu je nepřeberné množství psích hraček, takže jakou vybrat, to už je jen na vás, vašem vkusu a vaší peněžence. A také na vašem psu. Některé hračky se totiž hodí spíš pro mírnější psy, kteří rádi aportují, své hračky ale neničí. Mluvíme hlavně o neoprénových vycpaných hračkách, nejčastěj ve tvaru činky nebo míče. Ty sice krásně plavou, ale zubům psích uličníků dlouho neodolají a tak potom na hladině plave místo hračky jen vata…

 

 

Pro vášnivé aportéry s ničitelskými sklony jsou tu vodní hračky od Kongu, jde v podstatě o klasické kongy, jen doplněné házecí šňůrkou, aby se vám lépe a dále házely. Pozor na gumové míčky, zdaleka ne všechny plavou, mohli byste se dočkat velkého zklamání. Existují i hračky ve tvaru bumernagu či létacího talíře, na ty pozor se začínajícím plavci, přece jen na ně musí pes tlamu trochu víc otevřít a nadšenému začátečníkovi tak do ní  snadno může natéct voda!

 

Přizpůsobte velikost hračky svému psovi!

Pokud jste trochu infantilní (psovi je jedno, co aportuje), jsou tu hračky- kačenky, krokodýlci a hrošíci a bůhvíco ještě. Pokud jste naopak konzervativnější, pořiďtě si tzv dummy – plovoucí aporty, původně určené pro výcvik loveckých psů, ale udělají radost každému.

 

A nezapomeňte ani na správnou volbu barvy!

Tmavé barvy budou na vodě špatně vidět, volte zářivě oranžovou, červenou nebo třeba bílou, prostě barvičky, které budou do daleka zářit a nepřehlédnete je ani vy, ani pes!