Jídlo já můžu. Jakékoliv a kdykoliv. Jen někdy mě nebaví jíst to samé třeba týden po sobě, ale koho by to taky bavilo. Taky mě baví cvičit. Učím se nové věci, jako ležet a sedět a nosit aporty a zas ležet a sedět.

Baví mě to proto, že panička jásá, jaký jsem šikulka, a hlavně proto, že dostávám odměny. Odměny, to jsou takové malé mňamky, co by měly být mnohem větší, nevím, proč je vyráběj tak malé, když jsou táaaak dobré.

No a úplně nejradši mám jedny čtverečky, co božsky voněj a ještě líp chutnaj. Jsou prý z lososa, což je ryba. Ryby žijou ve vodě, takže ty lovit nebudu, protože já se vody prostě bojím. Každý máme nějakou tu slabost, žejo. Takže v otázce lososů mě musí zásobovat moje panička. Když je cítím, a já mám dobrý nos, udělám cokoliv, lehnu si, sednu, zaštěkám, jen to odložení mi moc nejde, protože to ode mě panička odchází pryč i s pamlskama, které dostanu, až se vrátí. Ale co kdyby se nevrátila, žejo.

Když má panička v kapse na odměny losové mňamky, udělal bych cokoliv, to je pravda. Pravda ale taky je, že když je nemá, nepřetrhnu se. Jsem přece jezevčík a ne debil, zadarmo ani kuře nehrabe. Mám paničku dobře vycvičenou, takže častějc lososa dostanu než ne. Dokonce když stávkuju s jídlem, dostanu na něj rozdrobenou sušenku a pak sním i to, co normálně nechci. Losos je prý dobrej i na srst, ale to já nepotřebuju, jsem drsnej jak rejžák. Je v něm prý nějakej olej, což je asi pravda, protože panička si je jednou dala jen tak do kapsy a pak ji měla celou promaštěnou, ani vyprat to nešlo. To byla naštvaná a říkala, že kašle na lososky a budu dostávat piškoty, jako všichni ostatní psi. Prý jsou koneckonců podstatně levnější. Jenže já udělám psí oči a dostanu zas lososa.

Já to s lidma umím.

VIGGO VYŠILUJE Z KRONCH LAKSE PAMLSKŮ S 85% LOSOSA.

HODNOCENÍ: VIGGO DÁVÁ