Jak vánoční pečení prožívají vaši 4nozí kamarádi?

Nasávají pachy, pomáhají „uklízet“ drobečky, a pokud nastane příležitost, neváhají si nepozorovaně smlsnout?  Tomu je však potřeba zabránit, protože do psího bříška rozhodně lidské cukrovíčko nepatří.

Jak ale odolat těm jejich prosebným očím? Co takhle zkusit napéci cukroví určené přímo pro pejsky? Nabízíme Vám jeden neokoukaný recept na psí vánoční ňamku, kterou zcela snadno zvládnete sami doma a Vašim psím miláčkům tak období Vánoc zpříjemníte.

Cukroví také může být vhodným vánočním dárkem, ať už pro Všeho vlastního psa, nebo pro jeho psí kamarády.

 

Brusinkové kostičky

Ingredience

3 1/2 šálky celozrnné mouky, použít můžete i pšeničnou mouku, ovesnou mouku…

1 čajová lžička prášku do pečiva

1 šálek drceného vařeného kuřecího masa, může být i krůtí maso

1 šálek sušených brusinek nebo brusinkový džem

1 vejce

1 lžíce olivového oleje

½ šálku kuřecího vývaru

 

Postup

Ve velké misce smíchejte celozrnnou pšeničnou mouku a prášek do pečiva, vmíchejte uvařené kuřecí maso a sušené brusinky. Přidejte vejce, zalijte olivovým olejem a asi 1/2 šálkem kuřecího vývaru. Vypracujte měkké těsto. Je-li směs příliš suchá, přidejte více kuřecího vývaru. Těsto dejte na pomoučněnou plochu a vyválejte asi 1 cm silné těsto. Vykrájejte požadovaný tvar, dejte na plech vymazaný jemně tukem nebo vyložený pečícím papírem a dejte péci do trouby předehřáté na 175 na přibližně 25 minut. Troubu vypněte a cukroví v ní nechte dalších 30 minut vyschnout. Podávejte vychladlé, skladujte v suchu.

A malá rada nakonec: Nepřekrmujte svého psa, raději ho vezměte ven do přírody!