„Peří je mou barvou a štětcem“, říká o sobě tato australská umělkyně.“

„Za posledních 12 let jsem vymyslela speciální techniku, jak ho používat. Tvořím z něj mýtické tvory – okřídlené psy a ještěrky, nyní dokonce i letadla. Ta posunují mou tvorbu úplně novým směrem – kombinací člověkem vytvořené formy s ptačím peřím. Letadla tento prostor zcela kolonizují – obloze již ptáci nevévodí.“

Emily Valentine Bullock vytváří psy z peří. Zdrojem materiálu jsou pro ni převážně zvířata usmrcená na silnici. V roce 2007 takto vytvořila dílo „Road Kill“ – pár bot z papouška sraženého autem. Také má povolení k odchytu registrovaných škůdců v lesích, a tímto způsobem vytvořila dílo Mynah kolie – okřídleného psa.

Občas používá i materiál z mrtvých domácích mazlíčků. Náhlé úmrtí jejích dvou andulek ji inspirovalo k vytvoření celkem třech podprsenek – Budgerigar Brassiere.

Z těchto podivných zdrojů a materiálů vznikají velmi podivné až morbidní, ale přesto krásné sochy. Většina z nich jsou jakési hybridní bytosti – psi s křídly, zvířátka ze světa fantazie.

V nabídce má také korále, brože a náramky z peří, které lze zakoupit přímo v jejím ateliéru.

Valentine prostřednictvím svého umění upozorňuje na bezcitné zacházení se zvířaty, jak jim podvědomě přiřazujeme hodnoty bezcenný, krásný…a proč tomu tak je.

Emily Valentine Bullock

studovala šperky a objektový design v Sydney College of the Arts. Vystavovala zejména v Austrálii a na Novém Zélandu.

Pro více informací si prohlédněte:

www.emilyvalentine.com.au
A jak se vám líbí? Napište nám!