Známý režisér Tim Burton vytvořil variaci na frankensteinovské motivy. Neoživuje ovšem monstrum, ale psa!

Film Frankenweenie: Domácí mazlíček je dojemným příběhem chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Jde vlastně o remake hraného filmu z roku 1984, i ten natočil Tim Burton, tehdy ale ještě nebyl slavný (připomeňme si ho coby režiséra Mrtvé nevěsty, Ospalé díry anebo Noční můry před Vánoci) a tak mu studio nedovolilo snímek dokončit. Vrátil se k němu skoro po třiceti letech – a podle zahraničních ohlasů se mu dílo opravdu povedlo. Pokud i vy sníte o možnosti oživit své zemřelé miláčky, tohle je film pro vás! Samozřejmě se vám bude líbit i pokud obecně milujete kreslené filmy, obzvlášť Burtonovy horory. Film je vhodný i pro starší děti.

A co je zač filmový pes Sparky? Z pohledu na fotografie z filmu je naprosto jasné, že jde o bílého bulteriéra. Jako správný bulík je i filmový Sparky hravý, veselý a neposedný, miluje aporty a svého páníčka. A energií oplývá i po svém zmrtvýchvstání.

Česká premiéra proběhne 3. ledna 2012, naši čtenáři na Slovensku mají šanci už od 27. prosince.