Chystáte se se psem k moři nebo na Lipno? Chraňte ho před sluncem!

1. Neholte svého psa na léto!

Když svého psa oholíte, vystavíte jeho kůži možnosti spálení. Srst chrání před ultrafialovým zářením. Raději než oholit, používejte pravidelně furminátor, zbavíte tak psa přebytečné podsady a bude mu lépe.

2. Psi trpící ztrátou srsti potřebují zvláštní péči

Psi, trpící ztrátou srsti kvůli alergiím, hormonálním změnám nebo např chemoterapii byste neměli vystavovat slunci, v případě nutnosti je chraňte podobně jako naháče opalovacím krémem.

3. Chraňte milovníky sluníčka!

Některé psy ze slunce nedostanete. Milují opalování, ale co jejich zdraví? Spálení citlivé kůže na břiše a kolem genitálií může vést ke vzniku rakoviny, nebezpečí hrozí zvláště psům s růžovou pokožkou. Nenechávejte psa na slunci dlouho!

4. Jak pomoci spálenému psu?

Pokud už pes utrpěl spáleninu od slunce, dopřejte mu chladivou koupel, do které přidáte trochu aroma oleje, ideální je levandule nebo tea tree.

5. Vyberte ten správný opalovací krém!

Pro psy používejte opalovací krém určený dětem, ideálně s vyšším ochranným faktorem a obsahem bambuckého másla.Ochranu krémem potřebují hlavně naháči a nemocní psi, spálit se ale mohou i světlí psi.

6. Dejte si pozor na oxid zinečnatý

Dávejte v krémech pozor na obsah oxidu zinku, který je pro zvířata toxický.

7. Zvažte ochranné oblečení

Pokud byl váš pes oholený např kvůli operaci, chraňte ho před sluncem např svým trikem. To se bude hodit i pokud se chystáte např na plavbu na lodi.