Obliba psích pamlsků je u pejskařů a jejich chlupáčů veliká.

 

Stejně jako lidé, i pejsci rádi mlsají a jejich páníčci se jim samozřejmě snaží zavděčit tím nejlepším. Nejen, že pamlsky skvěle chutnají, ale pejsci jsou pro kousek dobroty ochotni udělat cokoli.

Jaké pamlsky tedy nejlépe svému mazlíčkovi dávat?

Masové pamlsky

Mezi nejoblíbenější patří bezesporu masové pamlsky. Pes jako masožravec v dnešní době granulovaných krmiv často maso postrádá. Chybí mu pak látky, které jsou potřeba pro správný růst a fungování organismu. Kvalitní masové pamlsky, které obsahují 95% – 100% masa by tak neměly chybět při odměňování pejska.

 

Masové pamlsky navíc úžasně voní, a že máte po ruce nějakou dobrotu, pes pozná na velkou vzdálenost. Takové pamlsky jsou nejvhodnější na výcvik. “Pokud si do kapsy, nebo pamlskovníku nalámete nebo nakrájíte na menší kousky masové pamlsky, hned se vám s pejskem bude o 100% lépe pracovat a manipulovat”, říká chovatelka a cvičitelka psů paní Lenka. Pejsek se těší na odměnu, kterou po správném provedení povelu očekává. Je to pro něj velká motivace. U masových pamlsků to platí obzvlášť. Chutnají a voní víc než obyčejné piškoty.

Buvolí kostičky a pamlsky

Pamlsky z buvolí kůže už při výcviku tolik nevyužijete. Bývají větší a tvrdé. Kosti a tyčinky z buvolí kůže jsou vhodné pro pejsky hned z několika důvodů:

  • Aktivní pejsky dokáže větší buvolí kost zabavit na poměrně dlouhou dobu.
  • Žvýkáním tvrdšího pamlsku si posilují žvýkací ústrojí a nehledají pak aktivity v okusování jinde
  • Hrubší buvolí kosti čistí zuby a odstraňují zubní plak, z kterého pak může vznikat zubní kámen a další problémy se zuby.

Tyto pamlsky z buvolí kůže jsou vhodné jak pro malé, tak pro velké pejsky. Pestrost nabídky ve velikostech kostiček je velká, takže pořádnou kostí uspokojíte i toho největšího mlsouna.

 

Přírodní kosti

Další pamlsky, které můžete svým mazlíčkům dávat, jsou sušené přírodní kosti a vnitřnosti. Na první pohled a vůni to nevypadá lákavě, ale pejskům tyto pamlsky moc chutnají. Sehnat tak můžete sušené prasečí rypáčky, vepřové uši, nebo pořádnou sušenou hovězí nohu.

Sušenky a piškoty

Piškoty a sušenky bývají často kupovány jako odměna při výletech nebo na cvičáku. Tyto pamlsky jsou levné, suché, nijak nemastí kapsu a jako občasná odměna poslouží dobře. Sušenky pro psy obsahují látky, které jsou pro pejsky prospěšné. Různé vitamíny a minerály. Je třeba vybírat ty kvalitnější. Obyčejné piškoty totiž bývají pro psy příliš sladké a některým psům mohou způsobovat zdravotní problémy.

 

Pro zdravé psí zuby

Asi posledním druhem pamlsků jsou pamlsky na zubní hygienu. Stejně jako lidem se psům zuby kazí a je třeba o ně pečovat. Každý pejskař by měl svému psu zuby několikrát v týdnu čistit zuby kartáčkem. Bohužel zuby čistí minimum lidí. Nahrazují tuto činnost dáváním různých dentálních pamlsků a kartáčků. Tyto kartáčky obsahují látky na odstranění zubního plaku. Jejich tvar pak při žvýkání zuby lehce očistí.

Vybírejte jen kvalitu

Na trhu je velké množství pamlsků, a to jak těch kvalitních, tak bohužel i těch méně kvalitních, které mohou pejskům způsobit zdravotní komplikace. Nevyplatí se tedy na zdraví vašeho člena rodiny šetřit.

Neznamená ale vždy, že kvalitní produkty jsou drahé.

V internetovém obchodě www.pamlskovnik.cz , který je úzce zaměřen pouze na pamlsky pro psy si můžete vybrat z nabídky více než 60 druhů kvalitních masových pamlsků, buvolích kostí, sušenek i zubní hygieny a to za velmi rozumné ceny. Navíc velkou výhodou oproti jiným obchodům si můžete sestavit vlastní balíček dobrot a nezaměřovat se pouze na jeden druh.

U pamlsků je třeba pamatovat na to, že se nejedná o plnohodnotné krmivo. Pamlsky by měly být dávány vrozumném množství s přihlédnutím na velikost, stáří a zdravotní stav pejska. Na některé pamlsky mohou být psi alergičtí. Je tedy třeba vybírat takové, které pejskovi nebudou dělat problémy.