Chystáte se na letní dovolenou a rozhodli jste se vzít s sebou také svého čtyřnohého člena rodiny? Zkuste třeba Itálii! Napište nám také vaše tipy, připomínky či zkušenosti.

 

Největší a nejoblíbenější psí pláž v Itálii se nachází ve vyhlášeném severoitalském letovisku Bibione, jmenuje se Pluto (La Spiaggia di Pluto) a vaši čtyřnozí kamarádi si zde mohou užívat nejen sluníčko a moře, ale také stejný komfort jako vy – včetně plážových lehátek.

Psí pláž Pluto je umístěna v části Bibione – Lido dei Pini (na východním okraji Bibione – Spiaggia) a měří přibližně 1,5 km. Z 80% ji tvoří tzv.volná = veřejná pláž, která se táhne až k majáku, naprosto jedinečná je ale část s plážovým servisem: placené slunečníky a lehátka pro lidi, speciální lehátka pro pejsky různých velikostí, psí sprchy a dostatek misek na vodu i odpadkových košů. Psi se zde mohou koupat v moři, ve vyhrazeném místě volně běhat, a nebo se zúčastnit agility či různých soutěží a her.

Kapacita je 200 míst do vyčerpání, otevřeno mají od 8,30 hod do 19 hod.

Každý pes musí být očkovaný proti vzteklině (očkovací průkaz nebo psí pas s sebou), být na vodítku, mít čip nebo tetování a s sebou náhubek (pro případ nutnosti).
Přibližně po dvou hodinách je nutné vzít pejska mimo pláž na procházku vyvenčit.
Na pláž nesmí agresivní psi a ani hárající feny. Aby nedocházelo ke zbytečnému dráždění pejsků, je zákazáno si v této části hrát s míčem nebo házet frisbee a podobně.

V oblasti této psí pláže je mnoho ubytovacích zařízení – vilky ve vzdálenosti asi 300-500m od pláže, apartmány rezidence s předzahrádkou přímo u psí pláže.

Psí pláž Pluto má také svoje vlastní stránky (v italštině, angličtině a němčině, plážový řád je i česky). Plážový řád platí pouze pro placenou část se slunečníky a lehátky, nevztahuje se k části volné (ta je podstatně delší), tedy bez slunečníků a lehátek. Řád se příliš striktně nedodržuje v okrajových obdobích mimo sezonu (do poloviny května a po polovině září), kdy je na pláži méně lidí.

https://www.italieonline.eu/cs/psi-plaz-pluto-v-bibione-333.htm

Psí pláž v Lignano – Sabbiadoro – tato pláž je většinou volná a nachází se na samém konci letoviska. Je dlouhá asi 500m a poměrně široká, stejně jako ostatní psí pláže v oblasti je pokryta jemným pískem. Pláž není tak udržovaná jako ta v Bibione.

Psí pláže Porto Santa Margherita – v tomto letovisku naleznete také psí pláže – placené i volné. V tomto letovisku ubytují bez problémů i více velkých psů.