SLIM transponder (DataMars) – menší a lehčí mikročip v obalu z biokompatibilního polymeru.

Pro označování společenských a exotických zvířat, ideální pro kočky a malá plemena psů.

  • Menší rozměry a hmotnost při zachování standardní čtecí vzdálenosti
  • 25 % menší a o 50 % lehčí než standardní mikročip Datamars.
  • Šetrnější aplikace – aplikační jehla je o více než 20 % menší

 

Revoluční Datamars SLIM transponder měří pouze 10,9 x 1,6 mm a váží méně než dvacetinu gramu! Nedělá kompromis mezi čtecí vzdáleností a průměrem jehly (2 mm). Tenká 14G jehla umožňuje minimální tlak při penetraci, což z ní činí ideální produkt pro identifikaci zvířat: od štěňat a koťat po seniory, od fretek a kapesních mazlíčků po velká zvířata. Každý transponder je v kapsuli z tenkého biokompatibilního polymeru a má celosvětově jedinečný identifikační kód. Dodává se umístění v jednorázovém aplikátorum sterilizovaný EtO plynem a individuálně balený, s 6 jednorázovými samolepícími etiketami s čárovým kódem.

 

Aplikátor je tvarovaný pro maximální ergonomický komfort a je možné ho snadno ukrýt v jedné ruce, aby pohled na něj nestresoval zvíře ani majitele. Připravený k okamžitému použití - žádná další kompletace není nutná. Speciální “no return click system” blokuje aplikátor po stlačení a brání vtažení čipu zpět do jehly. Tím pomáhá zajistit, že je mikročip implantován na správné místo a do tkáňové vrstvy. Malé “kliknutí” indikuje, že mikročip nezůstal v jehle. Jakmile je implantace dokončena, může být jehla oddělena pro snadnou likvidaci.

Odpovídá normám ISO 11784/11785 a nařízení EU o cestování se zvířaty. S národním kódem ČR.

V ceně mikročipů je zahrnuta registrační karta umožňující celoživotní zápis zvířete do Národního registru majitelů zvířat zdarma. Majitel obdrží identifikační kartu zvířete.

Podle zákona může mikročip aplikovat pouze odborně způsobilá osoba (veterinární lékař).