V Motole promovali 4nozí studenti

Karel Gott se stal patronem asistenčního psa Montyho. A kdo, že je pes, který si zasloužil patrona takového formátu? Monty je asistenční pes „NA TŘETÍ“. Jeho paničkami se stala trojice 11tiletých slečen, které jsou upoutány na invalidní vozíček a pochází ze čtyřčat.

V sobotu 15. 9. 2012 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již pověstná, promoce 11ti 4nohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, katedry Asistenčních psů, ročníku 2011/2012, ale občanské sdružení Helppes při té příležitosti oslavilo své 11té narozeniny. V 10:30 byl zahájen jubilejní 10. ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele – lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební, filmové ale i politické scény. Patrony 11ti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Ing. Jan Fischer, CSc., Marta Kubišová, Barbara Nesvadbová, Lenka Filipová, Debbi, Václav Vydra, Jan Čenský, Miro Žbirka, David Huf a Filip Renč.

Mezi dalšími významnými hosty byli starostka MČ Praha 6 – Ing. Marie Kousalíková a místostarosta MČ Prahy 5 – JUDr. Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné shlédnout také dvě netradiční ukázky výcviku asistenčních psů. V jedné z nich se představil mj. i malý knírač, který byl jako první v ČR vycvičen unikátní originální metodou pro 6tiletou diabetičku a v druhé ukázce se dokonce představila i vodící kobylka Katrijn, která veřejnosti dokázala, že i koníka je možné naučit asistenčním prvkům, jako je podávání různých předmětů, pomoc při svlékání či rozepínaní zipu.

V průběhu celé akce bylo možné přispět na výchovu a výcvik asistenčních psů zakoupením reklamních předmětů Heppes, návštěvníci se také ohli zúčastnit slosování anketních lístků, děti pohrát na skákacím hradu, pobavit se kreslením obrázků nebo se vyfotit se na motorkách Harley. Po celou dobu bylo k dispozici občerstvení, objednané dobré počasí a nálada. Akce se jako každoročně vydařila a na 100% splnila svůj účel.

Tak zase za rok nashledanou!

Podívejte se na pěkné fotky z této akce.

(Foto: Helppes/Jan Šimeček)