Kobi Levi je absolvent oboru designu a vývoje obuvi na Bezalelově akademii umění a designu v Jeruzalémě. Od ukončení pracuje jako nezávislý designér a věnuje se výhradně navrhování bot.

Zkušenosti s výrobou získával ve větších i menších továrnách v New Yorku, v Itálii, Brazílii i v Číně. V minulosti spolupracoval s několika velkými izraelskými i mezinárodními společnostmi. Svou velice osobitou uměleckou tvorbu prezentoval na výstavách v Tel Avivu, Jeruzalémě, Tokiu, Veroně, St. Etienne nebo v Berlíně. Posledních pět let spolupracoval se značkou Skinsfootwear Company a nyní se plně věnuje své vlastní pánské kolekci bot.

„Obuv je moje plátno“, říká o sobě. Každý nový model bot vzejde z nějakého obrazu či nápadu, který mi přijde na mysl. Říkám tomu „extrémní transformace“. Na botu myslím jako na sochu, umělecké dílo, se kterým chcete žít. Navzájem se pak ovlivňujete – bota změní váš vzhled, vy svým tělem a výrazem ovlivníte ji. Taková obuv se dá nejen nosit, ale dokáže existovat i sama o sobě.“

Inspiraci pro své modely Kobi nachází mimo svět obuvi, v obyčejném životě. Leviho nesvazují žádné konvence či tradice. A tak se jeho boty podobají čemukoliv, co je kolem nás –  dětské skluzavce, banánové slupce, praku či nákupnímu košíku. Například pro milovnice psů jsou určeny modely Dog 2010 inspirované psími miláčky. Jeho modely jsou hravé, humorné, jedinečné a každopádně svou výstředností zaujmou.

Všechny boty jeho značky se ručně šijí v jeho vlastním studiu a jsou precizně vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Jejich cenu se nedozvíte, každý kousek je ohodnocen podle materiálu, času a energie, kterou do jejich výroby vkládá. Sám Lewi přiznává, že patří mezi ty dražší…

Jeho výtvory najdeme na různých výstavách na celém světě, ale obouvá je i řada žen, zejména ze světa celebrit  – jmenovat můžeme například Madonnu či modelku Raquel Zimmermann v klipu Born This Way od Lady Gagy.

Jak se vám líbí?