Pokud se zvládnete postarat o psa, jistě zvládnete i dítě!

Chystáte se mítn děti? Pak vám vaše okolí možná už začlo dělat přednášky o té obrovské zodpovědnosti a tom, jak děláte rozhodnutí na celý zbytek života….Klid, nechte je mluvit. Jste v pohodě, jste přece pejskaři. A co jiného je lepší příprava na rodičovství než péče o psa?

10 věcí, pomocí kterých vás vaši psi připraví na děti:

1. Psi nenosí pleny

Vaši třeba ano, ale většina psů běhácelý život s holou zadnicí a musíte je naučit, jak se slušně chovat v bytě nebo domě. Díky tomu, že občas musíte uklízet následky jejich nečistotnosti, jste dostatečně odolní na to, abyste zvládli vyměnit plíny, gratulujeme!

2. Psi nikdy nebudete moci nechat dlouho samotné

Z vašich dětí budou jednoho dne puberťáci a bude je možné nechat celý den nebo i celý víkend doma samotné-ovšem těžko necháte doma svého psa.Toho bude stále potřeba venčit a krmit. A přesně to bude potřebovat i novorozenec.

3. Psi budou celý život dělat nepřístojnosti

Až vaše děti povyrostou, nejspíš se už nebudou šťourat v nose a zírat na cizí lidi. Zato váš pes se až do konce života nepřestane olizovat na veřejnosti víte kde…Pokud to zvládnete tolerovta celý psí život, pár dětských let vás z míry přece nevyvede.

4. Psi potřebují společnost

A víte, jak jsou po hrách s kamarády unavení? Přesně to samé bude potřebovat i vaše dítě. A ano, i od něj pak bude chvíli pokoj.

 

5. Psi neumějí mluvit

A co my na to? Naučili jsme se číst řeč jejich těla. Naučme s evnímat i naše děti!

6. Psi vám může někdo ukrást

Stejně jako nenecháte psa samotného před obchodem a v autě ho zamknete, budete muset dávat pozor i na své děti. I je by mohl někdo ukrást! Mimochodem, víte, že vyrábějí i vodítka na děti? Jistě, zní to podivně, ale např na návštěvu rušné ZOO je to ideální pomůcka.

7. Psi potřebují pravidelně dostávat kvalitní krmení

V rodičovské řeči to znamená tři pravidelná jídla denně a zdravé svačinky mezi tím. A ne, zmrzlina není ani psí ani dětské jídlo.

8. Psi chodí k lékařům

Potřebují kontroly a očkování A to samé, tedy prevenci, potřebují i vaše děti.

 

9. Psi nadělají nepořádek

Špinavé stopy na podlaze, bahno na zdech a nábytku. Známe to všichni. A jistě, děti to dělají také, jen většinou dosáhnou výš než psi.

10. Psi vás vždycky budou potřebovat

I vy ještě občas potřebujete sví rodiče. Psi i děti vás budou potřebovat celý život, i když se občas budou tvářit, že jste jim ukradení.

Nebojte se, pokud zvládnete výchovu štěněte a péči o něj, včetne venčení každé dvě hodiny a neustálé uklízení zničeného bytu, dítě vás nerozhodí.