Máte doma přebytečné psí potřeby nebo třeba granule? Anebo plánujete adopci pejska? Vyražte do Lukavice!

Psí domov v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou pořádá ve dnech 21.-23.12. Vánoční návštěvní dny. Milovníci pejsků mohou zavítat do útulku a před Vánoci udělat dobrý skutek. Pokud plánujete přírůstek, zaměstnanci útulku vám poradí a pomohou vybrat toho pravého „ježíška“ právě pro vás, můžete ale pejskům třeba jen přinést dárek, budou rádi i za pohlazení.

Psí domov Lukavice byl založen v roce 1994 na zemědělské usedlosti v obci Lukavice u Rychnova nad Kněžnou a o dva roky později proběhla kolaudace prvních zděných kotců pro psy.

Zakladatelkou a zřizovatelkou psího útulku je paní Jana Lemfeldová, která vystudovala střední veterinární školu a rozhodla se věnovat zvířatům, která potřebují lidskou pomoc. Cílem útulku bylo tedy zajistit domov toulavým nebo vyhozeným psům a dohledat majitele zaběhnutých psů.Samozřejmě v útulku nebyly nikdy odmítány ani kočky nebo fretky.

V roce 2005 bylo založeno občanské sdružení PES SENIOR. Toto sdružení vzniklo v důsledku vysokého nárůstu starších, tedy hůře umístitelných psů. Sdružení si dalo za cíl sehnat finance na krmivo a veterinární péči pro bezprizorní psí svěřence.

Psi v lukavickém útulku můžete nejen adoptovat přímo, ale i na dálku, pomocí virtuální adopce můžete přispívat na pejska, který se vám líbí, ale domů si ho vzít nemůžete.

Více na www.psidomovlukavice.cz