Zastřihnout drápky je vhodné také u štěňat, protože je mívají velmi ostré. Kromě poškrábání se jimi mohou přichytit např. o textilie a drápek si poranit. Stříhání drápků provádí buď veterinář, nebo můžete navštívit úpravnu psů, kde speciálními kleštěmi drápky zkrátí.
Drápky psů jsou neustále dorůstající rohovinová zakončení posledního článku prstu. Většinou mají psi na předních tlapkách pět prstů a na zadních čtyři. První prst (tzv. vlčí dráp) na předních tlapkách vyrůstá na vnitřní straně nadprstí, při chůzi se většinou nedotýká země. Vyžaduje častější péči zastřihováním, aby se nezačal stáčet nebo dokonce vrůstat do prstního polštářku. Drápky na ostatních prstech se obrušují samy při chůzi. Míra obroušení závisí na: povrchu, hmotnosti, věku a aktivitě psa. Správně dlouhý dráp je u stojícího psa zakončen těsně nad podložkou. Přerostlý dráp zdvihá prst směrem vzhůru, může jej deformovat a chůze se pro psa stává bolestivou.
Některá štěňata se narodí s vlčím drápem i na zadních končetinách. Pokud se nejedná o plemenný znak (Briard, Beauceron), doporučuje se co nejdříve po narození tyto drápy odstranit, jinak se v pozdějším věku mohou stát zdrojem obtíží v podobě různých poranění.
Poraněný prst oplachujte hypermanganem. Pokud nalomený dráp zůstane přichycený v drápovém lůžku, různě se tam pohybuje, je nejlepší ho nechat u veterináře odstranit.