Snažíte se najít ty nejlepší pro svého psa mezi stovkami produktů na trhu? Možná, že máte s výběrem potíže, a proto vám přinášíme návod, na co je potřeba při výběru hračky myslet.

Nejlepší samozřejmě je, pokud si se svým pejskem hrajete vy sami. Ale určitě nastávají i chvíle, kdy zrovna nemáte čas nebo pes musí zůstat sám doma. Čím a jak ho na tuto dobu zabavit? Obstarejte mu zajímavé hračky, protože jinak si ke hraní a kousání najde v domácnosti něco sám. Každá hračka však pro nalé štěně není vhodná.

Především by měla být bezpečná. Měly by odpovídat nejen velikosti, ale také mentalitě psa.

 

Pes, který snadno rozebere nebo rozkouše hračku na malé součásti, je pak může spolknout a přivodit si zažívací problémy. Pro takového je dobré vybrat například velký tvrdý míč, který nemůže uchopit do zubů a musí jej jen kutálet. Nebo odolný nerozkousatelný pryžový Kong – ten mají rádi téměř všichni psi, protože hozený krásně nepravidelně skáče a imituje tak chování opravdové „kořisti“. Kong se dá plnit nejrůznějšími náplněmi (granulky, tvaroh, sušenky, pasty s různými příchutěmi…).  Zmrazené jsou skvělé pro horké letní dny. Jsou vyráběny v různých velikostech a síle materiálu (černý je pro nejsilnější zuby). Lze mýt v myčce.

 

Psí sportovci a náruživí aportéři zase ocení míček, novinkou jsou vrhače míčků, které zajistí větší proběhnutí pejskům, co rádi aportují. Vhodné jsou pro děti, méně zdatné páníčky, nebo pro páníčky upoutané na invalidní vozík. Zábavný je také létající talíř (frisbee), pro milovníky vody je dobrý takový, který plave. Díky kombinaci kvalitních materiálů jsou frisbee velmi lehké, skvěle létají, a jsou zároveň měkké do psí tlamy, takže se pejskům příjemně chytají a přitom jsou dostatečně pevné, aby něco vydržely.

 

Něžné povahy potěšíte měkoučkým plyšákem, k dostání jsounepřeberná množství různých materiálů, barev a funkcí.

 

Lovci uvítají hračky vydávající zvuky, při hře s nimi uslyší páníčci hotový koncert, který se ovšem po delším čase může stát celkem nevítaným. Patří sem například zábavné figurky, které mají na povrchu ten nejjemnější plyš, přesto jsou velice pevné. Novinkou jsou plyšové hračky, do kterých se vkládá prázdná plastová lahev. Ta při stisknutí vydává praskající zvuk, dá se snadno vyměnit nebo plnit vodou a podobně.  Zábavné jsou také různé kačeny, kuřátka, ovečky, projevující se také svými typickými zvuky. Tyto hračky nejsou zcela vhodné pro pejsky, kteří rádi ničí hračky vytrvalým kousáním.

 

Zápasníci se rádi přetahují o lana či pešky.  K dostání je například přetahovadlo vyrobené z odolné balistické tkaniny (používaná pro výrobu neprůstřelných vest), která je pošitá velmi jemným plyšem s dlouhým chlupem. Konce přetahovadel obsahují pískadla. Uprostřed je balónek o průměru cca 6cm z originální tvrdé gumy, míček je zcela netoxický. Unikátní na této hračce je také to, že má úžasnou jemnou vanilkovou vůni.

 

Chytrolíni si rádi pohrají s tzv. interaktivními hračkami. Ty jsou navrženy pro společnou zábavu mazlíčka a jeho pána.  Hra s nimi nabízí mnoho zábavy při hledání pamlsků a zároveň stimuluje k přemýšlení a soustředění po psychické stránce, takže zabaví i hyperaktivní jedince.

 

Žvýkačům jsou určeny hračky na žvýkání, které nejen zabaví, ale zároveň pomáhají udržovat zdravý chrup a dásně vašeho mazlíčka. Žvýkačky bývají vyrobeny ze surové kůže, a jsou vyráběny ve všech možných tvarech a velikostech tak, aby byly pro psy přitažlivé. Mají také různé chutě, takže je na vás, abyste svému kamarádovi vybraly takové, co mu nejvíce vyhovují a chutnají. Tyto pochoutky by však pes neměl dostávat příliš často, protože většinou nejsou přínosem k vyvážené potravě. Používejte je spíše jako odměnu při výcviku.

Zkrátka … každému podle jeho gusta.