Když jsme nedávno měli zase jet na výlet, trochu jsem se předem bál. Doma se říkalo, že pojedeme s Yetim a já před tím slyšel, že to je nějaký hrozný sněžný muž. Opravdu jsem se bál s jakou obludou to pojedeme. Nakonec před domem zastavilo takové hezké hranatější autíčko a jmenovalo se Škoda Yeti, takže se to vysvětlilo.

Povím vám, do kufru jsem zadními dveřmi vlezl skoro sám. A bylo tam luxusní poleženíčko. A ten fajnový koberec, kterým je to všude obložené. Ten pán, co nás bere na tyto  výlety tentokrát do kufru přihodil ještě 2 tašky, ale měl jsem tam pořád strašnou spoustu místa. Navíc jsem celou cestu báječně přes skla viděl dozadu i do stran. Ani v zatáčkách nebyl žádný problém, fakt dobrý!

Jako vždycky jsme se zase projeli nejdříve na dálnici, kde pan řidič spokojeně bručel, že fakt dobrý! Slušná dynamika, tedy zrychlení, slušná maximálka, tedy skoro 200 km/h a slušná spotřeba, tedy něco přes 5l na 100 km.

Pak jsem si  užil parádní natřásačku po polní cestě, ale pan řidič zase povídal,  že tohle auto je dobře  odpružené a byl moc spokojený.

Pak jsme se projeli po těch klikatých okresních silničkách, které já moc nemusím, ale v tomhle autíčku mi to snad ani moc nevadilo, ten prostor jsme měl akorát, moc se to nenaklánělo a hlavně jsem pořád parádně viděl ven na cestu.

Panu řidiči se moc líbil interiér, jak říkal, samé kvalitní materiály a dobré dílenské provedení. Moc se mu líbila i navigace, ale prý se strašně kradou, tak nevím…

Před domem, když jsem vystupoval a loučili jsme s panem řidičem, tak nám znovu zopakoval, že auto je to fakt dobrý a že dokonce v nějakém anglickém televizním pořadu říkali, že je lepší než Maybach, Ferrari nebo Range Rover. A jestli to říkají angličani, tak to je fakt dobrý!

VIGGO SI VYJEL VOZEM: ŠKODA YETI 2.0 TDI 125kW  4×4

  • Motor: řadový vznětový čtyřválec
  • Objem: 1968 ccm
  • Výkon 125 kW / 4400 ot. /min
  • Točivý moment: 350 Nm / 1500-2500 ot. /min
  • Průměrná spotřeba: 5,9 l / 100 km
  • Zavazadlový prostor: 405 / 1580 litrů
  • Cena:  690.900 KČ
  • HODNOCENÍ: VIGGO DÁVÁ