Všimli jste si v poslední době vyleženého důlku v pohovce poté, co ji opustil váš psí miláček?

Nebo snad měli vaši přátelé různé narážky na jeho objem?  Pokud ano, bude se pravděpodobně jednat u vašeho pejska o nadváhu.

Nadváhou trpí až 40% psů. Nejčastějším průvodním znakem nadváhy jsou problémy s dýcháním, se srdcem. Psi často trpí artritidou, cukrovkou, jsou méně mobilní, potíže jim způsobuje zejména chůze do schodů. Nadváha způsobuje také větší riziko nepřežití při různých operacích, dokonce i těch banálních.

Jak poznat zdali má váš pejsek obezitu?
Je to snadné. Nejjednodušším způsobem je ho zvážit a výsledek porovnat s ideální váhou pro příslušnou rasu a věk. Pokud má váš pes podváhu, tak mu budou znatelně vidět žebra. Pokud má váš pes váhu ideální, jeho žebra nebudou výrazně viditelná, ale jen lehce nahmatatelná. Při nadváze jsou pokryta znatelnou vrstvou tuku.

Máme pro vás pár rad jak pomoct svému mazlíčkovi shodit pár kilo: 

Dieta – při dietě je důležité vyvážit přísun bílkovin a sacharidů. Omezování jídla nemá smysl, akorát tím svého pejska budete mučit. Cesta ke správné postavě a váze je ve vyvážené stravě.
Pohyb  – zásadní je navýšení pohybu pro vašeho pejska.

Veterinář – výše uvedená doporučení se nevztahují ke každé rase. Nadváhu může způsobit také nějaký zdravotní problém, a proto je nutná návštěva veterináře, který vám sdělí přesný přísun stravy a pohybu.
S  trochou trpělivosti a změny, kterou zavedete můžete snadno snížit váhu během několika měsíců.