Jedná se o terapeutickou metodu – ONE BRAIN, která vychází z poznatku, že na začátku téměř každého zdravotního problému je emocionální příčina, tedy stres.

Stejně jako lidé, i psi prožívají emocionální stres v souvislosti s nemocí nebo zraněním. Stres může způsobit trauma – například úmrtí páníčka či jiného zvířete, stěhování do nového nebo rvačka s jiným zvířetem. Z dlouhotrvajícího stresu pak můžou být smutní, emocionálně rozladění nebo můžou onemocnět. Nejsou-li emoce odblokovány, projeví se na těle v podobě fyzické nemoci. Právě v případech, kdy je nemoc způsobena stresem, smutkem či jinými emocemi, antibiotika ani jiné léky nezabírají a symptomy se stále vrací.

 

DIAGNÓZA
V kineziologii se k určení diagnózy používá svalový test. Pro zvíře je pohodlnější, když  kineziolog pracuje přímo s majitelem psa, ke kterému má zvíře citovou vazbu. Kineziolog pak provádí testování přes prostředníka za přítomnosti zvířete. Jakmile určí zdroj stresu, má k dispozici širokou škálu léčebných metod: aromaterapii, akupresuru, Bachovy esence…Někdy je potřeba, aby terapii podstoupili jak pes, tak jeho páníček, protože zdravotní stav obou může být klíčem ke zdraví zvířete. Stává se to tehdy, kdy prostředníkem je osoba, kterou zvíře miluje a je jí oddáno.

Metoda je velice efektivní, kineziolog je schopen va šemu psímu kamarádovi pomoci, a ten je pak ve svém životě zdravější a šťastnější.