Proč si máte letní pochoutky užívat jen vy? Udělejte svému psovi domácí zmrzlinu! Jogurt, banán a med nebo burákové máslo, to jsou základní ingredience letního osvěžení zvaného Mražené pacičky.Mražené pacičky jsou lahodné, výživné, zdravé a levné. A co víc, psi je milují. V létě jsou obzvlášť vítány, jsou zdravější verzí lidské zmrzliny, tu svému psu radši nenabízejte.

Základní recept na mražené pacičky

  • velké balení bílého jogurtu
  • 1 rozmačkané zralé banány
  • 2 lžičky burákového másla
  • 2 lžičky medu

Rozmixujte dohromady všechny přísady a nalejte směs  do tvořítek na led. Můžete je také nalévat do kalíšků nebo papírových kornoutků. Pokud chcete být originální, sežeňte nebo vyrobte si tvořítka ve tvaru paciček, kostiček nebo pejsků.

Variace

Tady teprve začíná ta pravá zábava! Pokud použijete jako základ jogurt, můžete vymýšlet nespočet variací. Tak třeba: použijte ochucený ovocný jogurt. Mí psi milují vanilkovou a borůvkovou příchuť. Smíchejte jogurt se silným hovězím vývarem nebo kuřecím bujónem, tohle ocení i to, co neradi sladké. Použít můžete i dětské přesnídávky. A co takhle jogurt s rozmačkaným tuňákem ve vlastní šťávě nebo sardinkami? Mňam! Do jogurtu se dají zamíchat i vejce, ať už syrový žloutek nebo vejce míchaná. Pro milovníky masa lze do jogurtu rozmixovat třeba kuřecí nebo vepřová játra. Už to chápete? Záleží jen na vaší fantazii!

Zmrzlina z vývaru

Pro psy, kteří jsou na dietě nebo nemohou mléčné výrobky, použijte místo jogurtu vývar, zmrzlina bude vodovější, ale také dobrá. Vařte kuře s mrkví, bylinkami a česnekem, až vývar vystydne, odeberte tuk (anebo ne, pokud váš pes potřebuje třeba přibrat) a zamražte ve formě ledových kostek. Tahle „vodová“ zmrzka je dobrá sama o sobě, vylepšit ji můžete rybičkovou konzervou, mletým masem nebo kouskem vařeného masa – to může tvořit prostředek kostky, ke kterému se pes musí prolízat. Vývarová zmrzlina je dobrá i pro psy, kteří mají problém s pitným režimem, kostkami je snáze ošidíme a dostaneme do nich nějakou tu tekutinu.

Moji psi mají nejradši tento mražený pamlsek:

Rozvařte kuřecí kostry tak, až se rozsýpají a jsou měkké. Namixujte je, smíchejte s vývarem a trochou rozvařené mrkve, jako minibonusy do těstíčka zapracujte kousky sušeného kuřecího masa a zamrazte. Moji psi tuhle pochoutku milují, vaši budou určite taky!

A jakou příchuť psí zmrzliny milují vaši psi? Napište nám a podělte se s námi o vaše oblíbené psí recepty. Ty nejlepší uveřejníme, proto je posílejte i s fotkami vašich kuchařských výtvorů..