Patří váš pes k právoplatným členům rodiny? Sdílí s vámi vaše běžné radosti i strasti, zrovna tak, jako vy prožíváte jeho trampoty či naopak výchovné pokroky spolu s ním? Dopřáváte mu podobné požitky jako sobě?

 

Spoustu snů – především těch kulinářských – můžete svému věrnému kamarádovi splnit v jednom zastrčeném pražském psím království na Smíchově. Už téměř tři roky je tu totiž v provozu První pražská psí pekárna.

Každý den se ze dveří pekárny line vůně slaniny, pizzy, česneku či nejrůznějších bylin, způsobená ingrediencemi speciálních, denně čerstvých psích sušenek, vyráběných podle původních receptů spolumajitelek Drahy Venclovské a Mileny Mirvaldové.

Dobroty bez chemie

Ale můžete být bez obav, umělá barviva nebo obávaná „éčka“ v pokroutkách nenajdete. Suroviny, ze kterých se pečou, totiž pocházejí výhradně z obchodů se zdravou výživou.

„Dovážíme dánské lososové produkty s 85 % masa, používáme i kvalitní maso sušené horkým vzduchem. Minerály pokrmům dodá mořská řasa spirulina,“ vypočítává Draha Venclovská.

Voňavý zdravý dárek

A má-li váš pes nějaké výročí nebo oslavu, nemusíte ho pochopitelně odbýt jen keksy. Majitelky vám nabídnou katalog psích specialit a dortů, které upečou přímo na zakázku. Můžete si vybrat i tvar. Zrovna, když jsme byli na návštěvě, připravovala jedna z pomocnic dort pro malou roční psí slečnu. „Základem je korpus z kuřecího masa a mouky, krém mícháme z přírodního sýra bez tuku,“ prozradila nám základ receptu Milena Mirvaldová. Na zdobení použila zručná „kuchařka“ oblíbené psí frolíky ve tvaru kostiček a srdíček.

Tak pejskové – dobrou chuť!