Začátkem září se uskutečnil již 18. ročník Dne malého kontinentálního španěla, tentokrát na Hodonínsku, v malebné vesničce Mutěnice.

 

Účast byla jako vždy hojná, pejsků se sešlo kolem stovky, malí, velcí, štěňátka i senioři, všichni krásní a veselí, jak už tak motýlci bývají. Míhali se jeden přes druhého, pořádně prohlédnout si je účastníci mohli až při volbě nejkrásnějšího papillona roku.

I letos bylo vyhlášeno téma dne, tentokrát to byl „Klobouk“. A tak tu k vidění byly různé, někdy až neuvěřitelné modely.

Bohužel se letos nekonaly žádné soutěže ve sportovních disciplínách, ale o to více času zbylo na přátelské povídání o všemožných kouscích našich malých kamarádů, probíraly se chovatelské úspěchy a předávaly cenné rady o výchově. Spousta papillonků totiž dokáže složit zkoušky poslušnosti i přes to, že to není služební plemeno. Letos jsme dokonce měli na srazu malou raritu, motýlka, který se bude věnovat vyhledávání drog a jeho páníček byl nadšený jeho chápavostí a ochotou pracovat.

Nálada byla výborná a bylo opravdu krásné pozorovat tu záplavu psíků, jak se vesele prohánějí a mají evidentně radost ze života. A to je přece to nejdůležitější.

Loňský 17. Ročník se konal v Chlumci nad Cidlinou.

Setkání proběhlo v duchu madam Pompadour, která byla velkou příznivkyní tohoto plemene a kdo chtěl, mohl přijet v dobovém kostýmu a navštívit i se svými psíky nedaleký zámeček, kde vznikly nádherné fotky.