Výživové doplňky pro psy pomohou vyřešit řadu problémů. Kdy je použít a podle čeho vybírat?

Praha, 5. dubna 2016 – Výživové doplňky využijí nejen lidé, ale i psi. Je ale třeba vybrat ty, které vyhovují jejich potřebám a reflektují aktuální stav jedince. Fitmin má ve svém portfoliu širokou škálu doplňků – od těch na posílení imunity, které by psi měli užívat pravidelně, až po doplňky šité na míru kojícím fenám či psům, kteří mají problémy s pohybovým aparátem. Podle čeho doplňky vybírat a kdy je použít?

Pokud látky obsažené v krmivu zcela nepokryjí potřeby psa, je čas využít doplňky, které mu potřebné živiny doplní. Má-li pes například problémy s klouby, může mu chovatel poskytnout doplněk, který napomáhá zpomalit změny na chrupavce. Dalším případem, kdy lze využít výživových doplňků, jsou březí feny. U nich může chovatel pomocí doplňku podpořit produkci mléka pro štěňata a posílit imunitu v období kojení. K dostání jsou také doplňky pro psy se zvýšenou fyzickou zátěží, produkty, jež vylepší kvalitu srsti, nebo takové, které podpoří chuť k jídlu.

Jedním z možných způsobů, jak dobře zvolit vhodný produkt, je pozorně číst složení krmných doplňků. „Je vhodné si zjistit, k čemu je jaký vitamín, minerální látka či jiná užitá surovina dobrá a v jaké formě jsou použité komponenty dodávány. Např. minerální látky, které jsou použité ve formě chelátů, jsou pro organismus daleko lépe využitelné,“ vysvětluje Adéla Palacká, výživářská specialistka značky Fitmin. Dalším faktorem může být též dávkování doplňků a způsob aplikace. Doplňky v sypké podobě lze dobře přimíchat do krmné dávky, tablety zase zajistí možnost přesného dávkování a větší přehled, zda pes opravdu snědl vše, co měl.

Posílení imunity jako prevence

Podpora imunity je důležitá zejména při zdravotních obtížích, po operaci či při velkých výkyvech počasí. Její podpora je však důležitá také jako prevence. Množství a délka podávání závisí vždy na konkrétním doplňku a též potřebě psa. Účinným produktem je například lososový olej, který působí protizánětlivě, posiluje cévní systém i mozkovou činnost, ovlivňuje reprodukci a podporuje imunitu. Majitelé psů mohou sáhnout také po speciálních přípravcích posilujících imunitu, jako je Fitmin Vitaregen. Jde o doplňkové krmivo, které podporuje přirozené obranné a regenerační procesy jejich organismu. Praktickým pomocníkem při zvyšování imunity je i Pro Multivitamin, který je vhodný pro dospělé psy všech plemen.

Krmíte BARFem? Vyvažte stravu psa vhodnými doplňky

Současným trendem mezi pejskaři je takzvané krmení BARF – čerstvou a přirozenou stravou, která je tvořena především masem, kostmi, zeleninou, ovocem a obilovinami. „Stravu BARF doporučuji podpořit vhodnými doplňky, s jejichž pomocí lze syrovou stravu patřičně vyvážit a vytvořit tak z krmné dávky kompletní krmnou dávku,“ říká Adéla Palacká.

Použití doplňků stravy je vhodné konzultovat s odborníkem, například na stránkách www.fitmin.cz.

O značce Fitmin:

Fitmin je značka výživových programů, doplňků a krmiv pro psy, kočky a koně. Výrobní centrum sídlí
v České republice v obci Helvíkovice u Žamberka. Fitmin je jedinou českou značkou a jednou z mála značek v Evropě, která využívá technologii pro přidání čerstvého masa do granulí. Používá se tzv. strojově vykostěné maso vysoké kvality, které je využíváno také v potravinářství. Součástí společnosti je vlastní chovatelská stanice, takže na kvalitu a chutnost krmiv dohlížejí také psi plemene border kolie. Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy zde rodina Štěpánků navázala na zemědělské a chovatelské kořeny a vybudovala vlastní výrobnu krmiv pro hospodářská zvířata. Výroba krmiv pro psy byla v Helvíkovicích zahájena roku 1998, od roku 2008 se zde vyrábí také krmivo pro kočky. Značka Fitmin je v současné době součástí nadnárodní skupiny Dibaq.

TISKOVÁ ZPRÁVA