Při výrobě tohoto jednoduchého přetahovadla vám zcela postačí dosavadní zkušenost s pletením copánků ze tří pramenů.

Přetahovadla z fleecoviny jsou měkká dobře se do nich kouše, ocení je zejména štěňata nebo opatrnější psi. Z tohoto materiálu se dají plést všemožné tvary a kombinace, různých barev, délky i síly. Pro psy bojovníky se dají uplést přetahovadla pomocí pevnějších uzlů. Hračka je vhodná pro spor, např. agility – je lehká, skladná a dobře se s ní hází. Pokud se vám zašpiní, jednoduše ji v pračce vyperete. Časem samozřejmě dojde k opotřebování, zejména pokud ji necháte štěněti na volnou hru – ale to přece není problém – jednoduše mu upletete novou.

Tyto hračky pro psy je super snadné vyrobit, a nevyžadují žádné šití!

Budete potřebovat fleecovou látku.  Můžete použít až 3 barvy na 1 hračku. Nejlevnější fleecové deky seženete v Ikea nebo prodejně Kik. Přibližně za 300 Kč budete mít materiál nejen pro vašeho psího parťáka, ale i pro všechny jeho kamarády.  Eventuelně můžete navštívit nějaký second hand, tam jich mívají celkem dost na výběr. V prodejnách s látkovým zbožím vám prodají fleecovinu v metráži kolik budete chtít a ještě si budete moct vybrat barvy, vzory a trošku si s kombinací barev „pohrát“.

Rozložte si látku na rovnou plochu stolu a odměřte potřebnou šíři pruhu, který budete stříhat. Pruh by měl být široký 3, 5 – 4 cm. Při střihání se snažte udržet rovný střih, látka se lehce natahuje, tak dávejte pozor.

Postup zopakujte u druhé látky a nastřihejte pruh.

Totéž udělejte s třetí látkou.

Položte nastřihané pásy podélně vedle sebe. Složte je do ruličky tak, aby kraje byly otočené do středu copu, který budete plést. Pletení copu si určitě už vyzkoušel každý, takže by to pro vás neměl být žádný problém.

Naměřte si polovinu délky pruhu a v tomto místě začněte plést klasický cop křížením tří pruhů.

Až budete mít upletených zhruba 10 – 15 cm, stočte upletenou část do obloučku a přiložte k sobě oba volné konce.

Vznikne vám takto smyčka, která bude tvořit rukojeť přetahovadla. Spojte k sobě vždy dva pruhy stejné barvy a pleťte dál zdvojeně. Smyčka bude tedy upletena ze 3 pruhů, další cop je vždy pruh zdvojen.

Pokračujte v pletení copu, hlídejte si, aby okraje byly stočené dovnitř, a nebyly vidět.

Na konci udělejte poctivý a pořádně utáhnutý uzel.

Různě dlouhé konce pruhů sestřihněte na stejnou délku.

Je hotovo a zábava může začít!

Podobným způsobem se dá uplést i jednoduché vodítko s obojkem – ale o tom zase příště.