Jak se tak říká: „Jaký pán, taký krám“ nebo ještě lépe: „Jaký pán, takový pes“, tak v případě zpěvačky Heleny Zeťové toto rčení sedí na 100%.

Temperamentní zpěvačka a její hafani jsou tzv.naladěni na stejnou frekvenci –  všude je jich plno a jsou naprosto nepřehlédnutelní.

 

Na zpěvačku Helenu Zeťovou se nám podařilo natrefit při našem velikonočním putování moravskými Beskydy. Penzion Obora, kde jsme se ubytovali, momentálně využívá jako svůj druhý domov, do Prahy se jí nechce (ani se nedivíme) a do svého oblíbeného Řecka prý nyní nemůže kvůli pracovním závazkům – chystá totiž svoji novou desku.

Vzhledem k tomu, že Helena u sebe měla své dva Jack Russelly teriéry a navíc byla moc milá, přirozená, bezprostřední…, tak jsme ji maličko „vyzpovídali“.

Starší 5ti letý Samík je vychovaný drsnosrsťák, o rok mladší Beník je, jak Helena říká „milovník světýlek“. O co jedná, jsme viděli za chvíli, když jsme se ho pokoušeli vyfotit… Možné to není, Beník stále jen loví odraz světla na zemi a můžete šišlat, jak chcete, na vás se prostě nepodívá. Kluci jsou velice temperamentní, živí pejskové, až skoro hyperaktivní, učenliví.  Helena nevaří, psí kluci dostávají granule, občas jako odměnu klasický piškotek. Nemocní jsou málokdy, srst, uši, oči, zuby všechno mají v pořádku. Helena je vozí všude sebou – na koncerty, do hotelů, kde tráví mnoho času. A protože jsou dva, tak se spolu rozhodně nenudí. Ben si občas na staršího Sama „dovolí“, Samík je dlouho tolerantní, ale pak si ho nějak zpacifikuje. Kluci nám předvedli několik svých dovedností typu: sedni, pac, otočka, sudy…, a pak se ochotně nechali hlídat paní domácí, zatímco zpěvačka vyrazila na večerní párty. Neštěkali, nekňourali ani si nevynucovali pozornost, byli naprosto spokojení.
Začínala s rockovou kapelou, pak zpívala ve Španělsku/Lanzarote v jedné americké kapele, ale u nás se proslavila jako členka skupiny Black Milk. Spolu s Terezou Černochovou a Terezou Kerndlovou nejdřív zpívaly v pořadu DO-RE-MI a spolupráce se jim tak líbila, že spolu zůstaly a natočily desku. Debutovaly úspěšným singlem Modrej dým, který jim vynesl Českého slavíka v kategorii Objev roku 2002. Získaly také platinovou desku a za druhé CD desku Zlatou. Helena se po rozpadu skupiny Black Milk vydala na sólovou dráhu. Jako sólová zpěvačka také získala titul Skokan roku v anketě Český slavík v roce 2005. V dubnu 2006 vyrazila jako host slovenské skupiny NO NAME se svou doprovodnou kapelou na 12 koncertů po ČR. V anketě Český slavík obsadila 5. Místo.Helena Zeťová se narodila 7. listopadu ve Valašském Meziříčí. V Beskydech prožila své dětství a dodnes se sem ráda vrací.

2005 – Ready to Roll

2008 – Crossing Bridges

Pro zpěvačku je typický drsný hlas (nedomykavost hlasivek).

O sobě říká: „Ráda řádím, ale jsem slušný člověk.“