Psí exkrementy – na světě zřejmě neexistuje chodník či park, který by tuhle smradlavou psí vizitku ho nepoznal.

 

S hromádkami na chodnících bojují skutečně téměř všude – V Maďarsku například zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

V Číně, kde byli psi donedávna hlavně na restauračním menu, a nyní se přesunuli do oblasti projevu společenské prestiže – také vyvstal dosud neznámý problém – co s psími výkaly?  Čína ho řeší po svém – aby eliminovali množství, uvažují o „politice jednoho psa“.

V Izraeli, Drážďanech, Římě …a dalších městech zaujala myšlenka, vystopovat nezodpovědné majitele psů, kteří po svých miláčcích neuklízí, podle vzorků jejich DNA. Každý majitel psa by měl povinnost navštívit obecního veterináře, který by zvířatům provedl výtěr nebo odběr krve. Ten posloužil k odebrání vzorku pro databázi DNA všech registrovaných psů. Kdo by neuklízel, toho by čekala pokuta. Strážník, který pak najde psí exkrement, odebere vzorek na analýzu, a ta během krátké doby určí, komu pes patří. Cílem není jenom trestat, ale snaha o zlepšení životního prostředí – zkrátka radnice chtějí mít město čisté. Naopak, ten, kdo po svém psu uklízí, dostane poukázku na psí krmivo a hračky.

Podobný projekt byl nedávno navržen také u nás. Radnice Prahy 7 ve spolupráci s komunikační agenturou Euro RSCG připravila kampaň s názvem:

„Řekněte dost anonymnímu sdílení psích výkalů“.

Jejich snahou je zbavit neukázněné pejskaře anonymity a přimět je tak po svých psech uklízet. Městský úřad začal k hromádkám na chodnících a trávnících umisťovat cedulky s nápisem: „DNA tohoto psa už máme. Jeho adresa je jen otázkou času.“ Zároveň radnice vyzývá místní obyvatele k otevřené diskuzi na toto téma.  Chtějí tak zjistit, jak se k tomu pejskaři i nepejskaři staví, zda by o takové řešení problému s psími exkrementy byl zájem. Vzorky by při registraci mohla odebírat vybraná veterinární laboratoř. Cena za odběr jednoho vzorku se pohybuje kolem 600 korun. Na analýzu existuje také mobilní přístroj, který by případně bylo možné zakoupit.

Více na: www.databazepsu.cz

 

Noví pomocníci

AshPooPie

Tento výrobek působí jako kouzelná hůlka, která promění nevábnou hromádku v kupičku popela. Nicméně pořád to stojí větší úsilí, než normálně sebrat hromádku do sáčku a vyhodit.

 

Poop Freeze  – Zmrazovač

Další možnost, jak si „zpestřit“ vycházku se psem.  Hromádku postříkáte sprejem, ta se zmrazí, ztuhne a vy ji můžete snáze nabrat. No nevíme…je to spíš zábava pro devítileté kluky.