Jakým způsobem vybrat pelíšek pro psa, abyste s ním byli dlouho spokojeni?

 

Pokud máte ve vaší domácnosti mazlíčka, který se rád válí na měkkém a pohodlném místě, tak mu nyní můžete dopřát tu pravou rozkoš. Vyberte mu luxusní pelíšek, ve kterém se mu budou zdát krásné sny a ve vašem interiéru se bude tento pelíšek nádherně vyjímat.

 

Psí pelíšek podle velikosti

Ke každému pejskovi pasuje jiný typ pelíšku. Při výběru pelíšku pro psa musíte vzít jako hlavní hledisko velikost psa. Možná budete znát kohoutkovou výšku psa. Při výběru pelíšku vám tento údaj ale moc neposlouží. Jednoduše nechejte vašeho pejska lehnout a krejčovským metrem změřte strany A (délka) a B (šířka), které jsou při výběru pelíšku pro psa podstatné. Pejsek musí mít v pelíšku alespoň o 10 cm – 20 cm více místa, takže tuto velikost také nezapomeňte započíst. Je důležité vědět, že údaje o velikosti pelíšků jsou včetně rantlů. Například jorkšírský teriér si pohodlně odpočine v pelíšku o průměru 40 cm a zlatý retrívr si  spokojeně odpočine v pelíšku o rozměru 70 cm x 100 cm.

 

Materiál psího pelíšku

Pelíšky pro psy se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Důležitými kritérii pro výběr materiálů jsou: návyky psího mazlíčka, poloha umístění pelíšku a údržba. Pokud je váš pejsek čistotný, nebo ho po každé procházce důkladně umyjete, tak si můžete vybrat i pelíšky vyrobené z plyše, nebo z peršanu. Pokud má váš pejsek jen koutek na dvorku, tak upřednostníte snadno omyvatelné látky, kterými jsou impregnované látky  a koženka. Psí pelíšek musí do interiéru zapadnout, a proto musí být z materiálu, který vám padne do oka. Údržba pelíšků je velice snadná. Menší pelíšky lze vložit do pračky na 30 stupňů Celsia a zbavit je tak veškeré špíny. Velké pelechy pro psy mají rozepínatelný potah, který lze sejmout a vložit do pračky taktéž.

 

Barevný vzor pelíšku pro psa

Důležitým faktorem při výběru pelíšku pro psa je i barevný vzor. V obchodě který nabízí až 51 barevných vzorů u jednoho pelíšku (např. pelíšek „Excellent“) se vybírá snáze než v obchodě se základními barevnými řadami.

V e-shopu www.vymazlenec.cz naleznete širokou nabídku pelíšků pro psy. Podívejte se, jestli by měl i váš mazlíček z takovéhoto pelíšku radost. A když ano, tak si vašeho mazlíčka vymazlete.