Pod patronací paní Marty Kubišové se 29. srpna v 17 hodin vedle Podolské vodárny uskutečnilo slavnostní otevření hřiště pro psy s agility parkurem.

 

Na programu byly ukázky dovedností a výcviku psů na překážkách a také bezplatná kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat.

Starosta Prahy 4, ing. Pavel Horálek nejdříve hovořil o tom, kdo se na celém projektu podílel, pro koho je určen a co se od něj očekává, poté si slovo vzala ředitelka Nadace na ochranu zvířat paní Eva Hodek, která seznámila všechny přítomné s cíli a potřebami nadace. Tlumočila také zdravici od zpěvačky Marty Kubišové, patronky výcvikového areálu a to, aby byl pro všechny pejsky i jejich páníčky přínosem, a aby sloužil svému účelu co nejdéle. Nakonec si slovo vzala Eva Bukričová ze Školy psích sportů aokomentovala vystoupení 14 pejsků na parkuru. Vystoupení se líbilo, pejsci byli odměněni potleskem. Poté si mohli všichni, kdo s sebou měli svého vlastního psa, vyzkoušet, jaké to vlastně je. Na tomto hřišti se dá trénovat agility sport – jsou tu přeskokové překážky, slalom, šikmá stěna, kladina, houpačka…Nicméně, předtím, než sem psa vezmete, je nutné, aby s vámi uměl spolupracovat, a zvládal základní výcvikové povely tak, aby byl poslušný a schopný se na tomto prostoru pohybovat. V tom by vám mohla pomoci právě Škola psích sportů, kterou vznikla v roce 2011 a najdete ji v Praze Počernicích (hala Pet Cetra extra). Zabývá se výchovou, výcvikem a sportovním vedením pejsků všech plemen a kategorií – od štěňátek po dospělé psy.

 

V rámci projektu Pes ve městě a ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat je na hřišti uvedený telefonický kontakt na bezplatnou Psí poradnu pro veřejnost, takže pokud máte nějakou otázku spojenou s vlastnictvím psa, máte možnost se poradit s kynologickými odborníky.

 

Neváhejte, vezměte psa a pamlsky a zajeďte se na hřiště podívat a vyzkoušet ho. Je fajn.