Prochází rozsáhlým keltským hradištěm na jižním okraji Prahy, mezi Točnou a Zbraslaví, nad Břežanským údolím, územím přírodní rezervace Šance.

START: Točná

CÍL: na Závisti

PŘES: stále po stezce

POČET KM: 3 – 5 km

NÁROČNOST: nenáročná

POPIS TRASY

Trasa je nenáročná, prudší stoupání je jen na začátku cesty, většinou vede po kvalitních lesních pěšinách, značená je turistickými značkami – naučná stezka.

Měří jen 2 km, vyjít na ni můžete z několika míst. Přístup shora od Točné, od zastávky autobusu č. 173 Točná, ulicí Na stráňkách, na jejímž konci u lesa je začátek stezky a také začátek chráněného území. Procházka stezkou z této strany je nejméně náročná. Dalším možným východiskem je autobusová zastávka Závist linky č. 165, od níž je začátek stezky vzdálen 200 m, jiným východiskem je pak zastávka autobusu stejné linky Nádraží Zbraslav a konečně pro motoristy z parkoviště u zookoutku Lesního závodu Konopiště a u restaurace U Chladů na Závisti. Všechny přístupové cesty jsou vyznačeny směrovkami se znakem naučné stezky, samotná stezka vede po stezkách a pěšinách značených známým symbolem naučné stezky.

Keltská stezka má jedenáct zastávek, s lavičkami i zastřešeným altánem, kde se můžete občerstvit (z vlastních zásob)

MOŽNOST KOUPÁNÍ PRO PSY: pouze pokud byste šli od zookoutku, tak je možnost sejít k Vltavě, kde se psi můžou pěkně vykoupat

MOŽNOST OBČERSTVENÍ PO TRASE: opět, pouze u Vltavy, kde je stánek

TRASU DOPORUČIL: Zuzana Zikmundová