Na okraji Prahy je možné najít také pěkné trasy na procházku s pejsky. Pokud máte ty „vodomilné“ – je tahle pro ně jak stvořená!

Trasu je možné jít oběma směry, vždy můžete využít MHD. My náš výlet začali na jižním cípu Prahy, u vlakového nádraží Praha Zbraslav. Sešli jsme pod mostem, a vydali se nasever ulicí Závist. Po chvilce jsme došli k rodinným domům, kde začíná vyhrazená cyklostezka. Cyklostezka má asfaltový povrch a pohybuje se na ní velké množství inline-bruslařů a je celkem úzká. Lepší je se této cestě vyhnout a přejít blíže k Vltavě, kde se dá jít po náplavce, je tu nově udělaná cesta. Problém budou mít jen majitelé vodomilných psů, které budou neustále hlídat, aby nezkoušeli teplotu vody ve Vltavě. Naše fenky nás vždycky nějak obalamutí a prostě se vykoupou. Pokračovali jsme stále podél Vltavy, minuli po pravé ruce chatovou osadu, a došli až k nádraží Modřany. Tady si můžete buď odpočinout, nebo se protáhnout na zde stojících sportovních náčiních.Cesta pokračovala ulicí Vltavanů, kde občas projelo auto s lidmi na golf nebo brusle. Sice tu jezdí pomalu, ale nikdy nevíte…. Dávejte pozor i u viaduktů pod železniční tratí, křižovatky nejsou značené a proto platí pravidlo „pravé ruky“. Ulice končí u golfového hřiště, kde jsme odbočili vlevo do ulice Loděnická a následně vpravo na asfalto-štěrkovou cestu. Podešli jsme železniční most, tzv. most Inteligence, na konci odbočili vpravo do ulice V kempinku a pak vlevo do ulice Ledařská.

V ulici Ledařská stojí areál bývalých ledáren, zajímavá stavba, dnes skladiště a autoopravna. Ulice Ledařská se stáčí vpravo, končí křižovatkou typu T. Odbočili jsme vlevo a vydali se po vyhrazené cyklostezce, prošli jsme park a dostali se na Pobřežní cestu u Vltavy. Stezka nás vedla pod Barrandovským mostem, na konci jsme vystoupali na úroveň tramvajové tratě. Tady se můžete rozhodnout, jak dál – výlet můžete ukončit a přesunout se na nedalekou zastávku tramvaje nebo pokračovat po podolském nábřeží směrem do centra. My tu většinou končíme, dál už je cesta poměrně rušná. Po celé trase je možné se občerstvit – párek v rohlíku, pivo, limo, cuc na špejli…

Trasu doporučil: Zuzana Zikmundová