Když se sejde dvacet kokrů a vyrazí na společný výlet, je to zábava!

První dubnovou sobotu proběhl už druhý ročník Neoficiálního kokřího srazu. Je určen pro všechny majitele, chovatele a přátele tohoto krásného plemene, vítáni jsou kokříci s PP i bez.

Po loňském výletě do Českého krasu letos kokříci tematicky vyrazili na hrad Kokořín. Trasa výletu měřila 14 km a vedla malebnými roklemi pod skalními věžemi, někteří účastníci se nám změnili na horské kozy či  kamzíky, jiní si zas zaplavali v rybníce.

Všichni psi, na rozdíl od páníčků, ocenili zbytky sněhu, který na Kokořínsku ještě ležel. Startem a cílem byla hospoda U Grobiána, které děkujeme nejen za super oběd, ale i za toleranci tolika psů v jednom lokále.

A kolik že jich tedy bylo?

Kvůli hárání a nepřízni počasí někteří nepřijeli, ale i tak na trasu vyrazilo 21 psů, z toho 17 kokříků, jeden jezevčík, jeden špringr, bavorská barvářka a parson. Ze sedmnácti kokrů bylo čtrnáct s PP, sešlo se tu i několik možných barev, od zlaté a černé po černou s pálením a ornažové bělouše. Ve výsledku byli ovšem černí všichni, od bláta.

To, že kokří pověst coby kousavých agresorů je lichá, dosvědčí i to, že většinu cesty byli všichni psi na volno, hráli si a běhali bez jediného konfliktu. To, že jsou to blázni do vody, ovšem platí.

 

 

Těšíme se na další ročník kokřího výletu! Organizátoři děkuji firmě EXO-EKO za dárečky pro každého účastníka.

Pořádáte i Vy nějakou zajímavou akci? Staňte se našimi přispěvovateli a napište nám o ní, rádi Váš článek zveřejníme! Posílejte na adresu kolouchova@dogsmagazin.cz

Foto Magda Dzurková a autorka