Nedávno otevřená naučná stezka Mojžíšův pramen – Císařský kámen se nachází 6 kilometrů od Liberce a pro návštěvníky je nejdostupnější po žluté turistické trase z obce Vratislavice nad Nisou (1,5km) nebo po zelené turistické trase z obce Jeřmanice (3km). Trasa je dlouhá 5 km.

START:  Mojžíšův pramen/Liberec

CÍL:  zpět na výchozí místo

PŘES: Císařský kámen

POČET KM:  5

NÁROČNOST:   nenáročná

POPIS TRASY

Procházku začněteu restaurace Mojžíšův pramen. Cesta vede převážně lesem se smrkovými a borovými porosty. Napojuje se zde na žlutou a posléze i zelenou turistickou značku vedoucí ke zrenovované rozhledně na Císařském kameni. Dále pokračujte kolem retenční nádrže Pod Císařským kamenem. V letních měsících tu můžete vykoupat pejsky. Odtud se trasa stáčí zpět. Na území Sedmidomků trasa můžete navázat na starší naučnou stezku Vesecké údolí.

Na nové stezce je umístěno šest panelů s informacemi o přírodě, takže máte možnost se dozvědět něco zajímavého o přírodě kolem vás.  V sousedství kamene byla v roce 2009 postavena 20m vysoká dřevěná rozhledna, která umožňuje krásný výhled na Jizerky, Krkonoše, Český ráj…Rozhledna je volně přístupná.

MOŽNOST KOUPÁNÍ: ano, retenční nádrž

OBČERSTVENÍ PO TRASE: restaurace Mojžíšův pramen, www.restaurace-liberec.cz

TRASU DOPORUČIL: Jiří Dařílek