Oblý zalesněný vrch s vysílačem nad soutokem Berounky s Vltavou tvoří dominantu jižního okraje Prahy.

START: Měchenice

CÍL: Černošice

PŘES: Měchenice, Trnová, Jíloviště, Cukrák, Kazín

POČET KM: 10 km

NÁROČNOST: nenáročná

POPIS TRASY

Od železniční stanice v Měchenicích se vydáte po modré značce mírným stoupáním z údolí řeky. Na konci Měchenic míří modrá značka krajinou k vesnici Trnová, kde stojí zachovalý novogotický zámek (není přístupný). Prohlédnout si můžete o kousek dál barokně upravený kostel Sv. Ducha.
Pokračovat budete lesem po modré, přejdete přes potok, odbočíte u něj napravo na zelenou značku. Po ní dojdete do obce Jíloviště, v jeho centru je rozcestí, kde se vydáte po modré vpravo, přejdete přes silnici a vystoupáte až na vrchol Cukráku.
Od Cukráku se pak vydáte po modré mírně dolů a asi po kilometru dojdete do Údolí Hvězd nedaleko osady Kazín. Modrá značka vás krajem lesa dovede až k břehu řeky Berounky. Na vrchol skály se dostanete některou z lesních pěšin, sejitím z modré vlevo do lesa. Z Hradiště je krásná vyhlídka na údolí Berounky.

Když se vrátíte zpět na modrou značku, budete pokračovat dolů ke břehu řeky, kde odbočíte po modré vlevo na stezku, které se říká bechyňská. Z rozcestí se vydáte po žluté podél Berounky, dojdete až k vlakové zastávce Horní Černošice.
MOŽNOST KOUPÁNÍ PRO PSY:  Berounka

OBČERSTVENÍ PO TRASE:

Restaurace a cukrárna pod lesemhttp://www.podlesem.eu/

Restaurace & bar Bolleta, http://www.bolleta.cz

TRASU DOPORUČIL: Ivana Bílková