Taky si je každoročně dáváte? A dodržíte je? A jak myslíte, že je vidí váš pes?

PÁNÍČEK

Zhubnu! Budu se víc hýbat!

PES

Hurá! Bude se víc chodit ven! I když, známe ho. První náledí nebo plískanice a jsme zas na našich procházkách kolem bloku. Ale třeba to letos konečně vyjde.

PÁNÍČEK

Zhubnu! Budu držet dietu!

PES

A jéje. Aby ho nenapadlo, že potřebuju hubnout taky. Zas mě bude sadisticky cpát light granulema. A on bude potají vyjídat ledničku… To nám ten jejich nový rok pěkně začíná.

PÁNÍČEK

Přestanu kouřit.

PES

Nebude mi smrdět pod nos! Konečně zase bude cítit můj mužný samčí odér a ne ty jeho cigára. Taky se nebude tak zadýchávat a hubnoucí procházky budou ještě delší!

PÁNÍČEK

Začnu šetřit.

PES

A sakra. Nebude na piškotky!!! Ale zase – nebude ani na ty jejich dovolené a budou víc času se mnou!

PÁNÍČEK

Budu trávit víc času s rodinou.

PES

No vždyť to říkám! Počkat, jaký aquapark? Jaké kino? Jaká ZOO? Já jsem taky rodina!

PÁNÍČEK

Budu se učit anglicky.

PES

Tsss, já mám anglické předky, tohle já nepotřebuju. Nechceš se radši učit psovsky, abys konečně pochopil, co na Tebe štěkám pokaždé, když potkáme tu sexy fenku od vedle?

PÁNÍČEK

Budu hodný na svou ženu.

PES

A jé, žádné spaní v ložnici. Ale tomuhle rozumím, páníčku.

PÁNÍČEK

Budu se víc věnovat svému psu.

PES

Po předešlém? No comment!

Já fakt nevím, o co tu jde. My psi neumíme myslet dopředu anebo něco plánovat. My psi žijeme v tomhle okamžiku. A to jejich: dneska mi ten čas na procházku nevyšel, příště ti to vynahradím, tak to už znám. Oni ti lidi taky moc plánovat neumí. A kdybych si já chtěl dávat předsevzetí? To by bylo jednoduché: co nejvíc si hrát s míčkem, prohnat denně tu kočičí bestii odvedle, docílit toho, abych mohl denně spát v posteli a krmili mě buřty, vyčmuchat co nejvíc voňavých feneček…tedy přesně to, o co se snažím každou vteřinu svého psího života. Lidi, já asi napíšu nějaký knižní bestseller o tom, jak správně, tedy po psovsku, žít.

POZNÁMKA REDAKCE: Podle psychologů nám předsevzetí vydrží většinou cca do Tří králů. Déle, jak dva měsíce, je dodržuje jen 20% z nás. Nechcete je hodit za hlavu a jít se psem ven?