Veterináři varují. Majitelé psů by si měli dát pozor.

Psincový nebo také kotcový kašel se projevuje u psů malátností, kašláním a dýchavičností, a to zejména v noci. Vysoce nakažlivé onemocnění se v těchto dnech objevilo mezi zvířaty v Liberci a okolí. Případů přibývá a hrozí epidemie.

Toto onemocnění je typické pro podzim. Je vysoce infekční. Pokud je pes zdravý pes a v dobré kondici, tak kašel přečká bez větších potíží, onemocnění odezní asi za 4 dny. Pro starší či oslabené zvíře však může mít infekce fatální následky – dokonce může i zemřít. Průběh je stejný jako u lidské chřipky. Někdo ji zvládne bez větších problémů, jiný může skončit i v nemocnici…Onemocnění je možné celkem dobře léčit, pokud se příznaky rozpoznají včas.

Prevence

  • Nevyhledávat se psem na místa, kde se vyskytuje větší množství zvířat – cvičiště, výstavy nebo společné výlety. K nakažení stačí totiž jedno očichání nemocným zvířetem.
  • Nechat psa očkovat kapací vakcínou do nosu psa, která začne účinkovat již za dva dny. Svého zvířecího mazlíčka tak stihne ochránit ještě před tím, než epidemie vypukne naplno. Chrání zvíře po dobu 1roku.