Co na to pes? „Rád bych jako pes na začátek řekl, že trhání věcí je velká zábava. A není to jen zábava, ale také to pomáhá se stresem a pomůže vás to zabavit, než přijdou páníčci. Také je to přirozené, pokud jste masožravec, což nakonec psi jsou.“

 

V září roku 2008 provedla britská pojišťovna průzkum mezi 3000 pejskaři, aby zjistila, která plemena způsobí doma největší škody. A první zjištění bylo, že přes 60% pejskařů již zaplatili za zdevastovaný dům.

Poté pojišťovna sestavila seznam plemen, seřazených dle míry destrukce.  Na prvním místě se umístila německá doga. Na její obhajobu je nutné říci, že to je také díky tomu, že je proporčně větší, takže kromě roztrhaných a rozžvýkaných věcí, shazuje nábytek.

Německá doga na prvním místě je celkem pochopitelná, velkým překvapením je ale místo druhé – umístila se na něm čivava! Zdá se, že čivava toho nemůže díky své velikosti moc napáchat, ale opak je pravdou. Na svědomí má totiž nejvíce zničených koberců a sedaček.

A zde již je kompletní seznam seřazených dle míry škody za rok:

 1. Německá doga
 2. Čivava
 3. Mastif
 4. Ohař
 5. Anglický setr
 6. Buldok
 7. Jezevčík
 8. Boxer
 9. Beagle
 10. Chrt
 11. Dalmatin
 12. Dobrman
 13. Rotvajler
 14. Border Kolie
 15. Labrador
 16. Ridgeback
 17. Newfoundland
 18. Jack Russell
 19. Golden retriever

Pojišťovna se také podívala na popis každé škodné události. Jedním z nejzajímavějších byl ten, když si doga myslela, že jsou dveře na zahradu otevřené, bohužel nebyly a pes je vyrazil i s rámem. Nebo border kolie, které zvrhla lahev vína na nový bílý koberec. Vtipné bylo také štěně labradora, které rozžvýkalo svému páníčkovi troje páry nových bot každou v ceně přes 3000Kč.

Většina psů začne demolovat svůj domov v momentě, kdy jsou již dlouho odloučení od páníčka, nebo pokud nejsou dobře vycvičeni. Ale vždy záleží také na psu samotném. A malá rada na závěr, držte si své věci co nejdále z dosahu svého pejska, pokud o ně nechcete dříve či později přijít.

Podělte se s námi o vaše osobní zážitky a napište nám: „Co se podařilo zničit vašemu pejskovi?“