Návrháři jsou na rozdíl od těch našich velice kreativní, schopní vymyslet nové tvary a použít netradiční materiály. Možná se vám to zdá „ulítlé“, ale nakonec proč ne? Není třeba se držet nějakých striktních nařízení, jak má taková psí bouda vypadat. Pokud se v ní pes cítí dobře, pak není co řešit.

 

Specialitou těchto psích příbytků je to, že mají takzvané zelené střechy. Zvířatům tak vzniká nenápadný úkryt, který skvěle ladí s okolní přírodou. Rostliny na střeše ale nejsou voleny náhodně – povrch je upraven tak, že přirozeně izoluje, láká motýly, odpuzuje blechy, filtruje vodu a také hezky vypadá a voní. Konstrukce má určitá pravidla – střecha se skládá z několika vrstev zajišťujících izolaci, odtok, ochranu podkladu proti vodě a podobně. Vše samozřejmě splňuje nejvyšší ekologická pravidla. Sklon střechy zajišťuje odtok nadbytečné vody. A navíc se zde daří skalničkám, které nemají rády nadměrnou vlhkost.

U nás psí boudy zatím nepatří mezi dekorativní prvky zahrad. Pokud se ale budou čeští kutilové inspirovat, možná se i u nás nějaká časem najde. V případě, že se vám tyto výrobky zalíbili a nemáte ty takzvané „zlaté české ručičky“, můžete si boudy koupit na:

 www. sustainablepet.com. Cena: 1000 – 2000$