Nechtěné psy nemusí lidé nosit do útulku, stačí poslat fotky

 

Pokud jste dostali k vánocům nechtěný dárek – psa, kterého si nechcete či nemůžete ponechat, není nutné ho odnášet do útulku. Využijte možností počítače a pošlete na adresu upoz@mppraha.cz základní informace, jeho fotku a stručný popis. Útulek poté dokáže zprostředkovat kontakt s novým majitelem. Navíc si i můžete vybrat, komu psa dáte. A můžete se třeba i domluvit, že se na něj přijdete podívat.“

Tak tomu je např. v Útulku městské policie v Praze – Troji.

Přijímat zvířata přímo od majitelů útulky nesmějí, ale lidé to obcházejí vymýšlením různých historek o tom, jak k nechtěným psům, přišli. Přitom je evidentní, že dobře vypadajícího a nakrmeného pejska přináší z domova. Pokud je ovšem u útulku nevezmou, tak je osud „popelnicového psa s největší pravděpodobností čeká.

Největší zájem v útulcích je o štěňata. Každé štěně je prohlédnuto veterinářem, odčerveno, naočkováno a dostane mikročip. Minimálně sedm dní musí zůstat v karanténě. Čím rychleji najde nový domov, tím je to pochopitelně lepší. Pro psa by si lidé měli přijít osobně, velmi rychle totiž přilne k tomu, kdo si ho z útulku odvede.

Největší nápor odložených chlupáčků bývá koncem ledna, kdy si noví tzv. „páníčci“ uvědomí, že na psa nemají čas, finance či trpělivost.

Tak to máte ještě pár dnů na rozmyšlenou a pak můžete napravovat chyby jiných…