Psi mají v zimě, podobně jako někteří lidé, potřebu konzumovat větší množství potravin, díky kterým si ukládají energii do zásoby. Navýšení krmné dávky však může mít za následek například obezitu, proto je potřeba upravovat poměr živin v krmení, nikoli jeho množství. Stejně tak je dobré psa na zimu připravit vhodnou volbou výživových doplňků, které podpoří imunitu a celkovou obranyschopnost zvířete.

Někteří jedinci mají v zimě větší hlad. Obzvlášť psi, kteří jsou chovaní po celý rok venku, mívají v zimě vyšší nároky na příjem krmiva. Tato potřeba je logická, neboť stejně jako člověk, tak i pes potřebuje v zimě vydat určité množství energie na termoregulaci (energii pro udržení tělesné teploty). Proto bývá v těchto případech dobré sáhnout po krmivu s vyšší energetickou hodnotou. Díky této úpravě jídelníčku nemusí následně chovatel u svého psa navyšovat množství krmiva za účelem udržení optimální kondice. Adéla Palacká, specialistka na výživu značky Fitmin, úpravu živin vysvětluje: „Nadměrné navýšení krmné dávky oproti doporučení by mohlo mít za následek překročení doporučené denní dávky vitaminů a minerálních látek, které pes potřebuje. Pro potřeby příkladu lze uvést Fitmin medium maintenance a Fitmin medium performance, kdy krmivo performance je oproti maintenance energetičtější. Tento typ krmiva lze tedy využít jak při zvýšené zátěži psa nebo u hůře krmitelných jedinců, tak i v případě zimního období, kdy je potřeba navýšit množství přijaté energie z krmiva. Navíc díky zmiňované možnosti, kterou tato krmiva představují, zůstává zachována odpovídající dávka vitaminů a minerálních látek na den.“

Fitmin Performance 3 kg je k dostání od 289 Kč dle varianty, pro jak velkého psa je krmivo určené (mini, medium a maxi). K dostání je u vybraných prodejců nebo na e-shopu Fitmin.

Vycházky neodkládejte na jaro

Aby pes zůstal v kondici, je důležité mu i v zimě dopřát pravidelné vycházky. Dejte ale pozor, aby neprochladnul, dlouhé polehávání ve sněhu může způsobit nastydnutí či zánět močového měchýře. Dbejte na to, aby byl pes neustále v pohybu. Venčení nemusí být dlouhé, ale intenzivní. „Vzhledem ke zvýšenému energetickému výdeji v zimním období je možné rozdělit krmnou dávku a potravu psům podávat dvakrát denně. A pokud byste jim chtěli přilepšit, lze krmivo zalít teplým neosoleným vývarem,“ radí Adéla Palacká.

Myslete na psí imunitu, v zimě potřebuje posílit

Imunita domácích mazlíčků občas potřebuje vzpruhu a v sychravém období to platí dvojnásob. Psí zdraví podpoří Fitmin Vitaregen, který podporuje přirozené obranné a regenerační procesy jejich organismu a napomáhá detoxikační činnosti jater a trávení a obnovuje bakteriální rovnováhu ve střevě, čímž pozitivně působí na vitalitu a zdraví jedince. V chladném počasí nebo při teplotních výkyvech jej lze podávat preventivně jako regenerační prostředek. Opravdovou specialitou, kterou zvýšíte obranyschopnost psa, je za studena lisovaný lososový olej Fitmin, získávaný z norských lososů. Ten je velmi kvalitním zdrojem omega-3 mastných kyselin, nezbytných pro zdravý růst a vývoj psa. Psi jeho chuť milují, navíc zlepšuje kvalitu srsti, zvyšuje soustředěnost a posiluje cévní systém i mozkovou činnost.

Fitmin je značka výživových programů, doplňků a krmiv pro psy, kočky a koně. Výrobní centrum sídlí v České republice v obci Helvíkovice u Žamberka. Fitmin je jedinou českou značkou a jednou z mála značek v Evropě, která využívá technologii pro přidání čerstvého masa do granulí. Používá se tzv. strojově vykostěné maso vysoké kvality, které je využíváno také v potravinářství. Součástí společnosti je vlastní chovatelská stanice, takže na kvalitu a chutnost krmiv dohlížejí také psi plemene border kolie. Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy zde rodina Štěpánků navázala na zemědělské a chovatelské kořeny a vybudovala vlastní výrobnu krmiv pro hospodářská zvířata. Výroba krmiv pro psy byla v Helvíkovicích zahájena roku 1998, od roku 2008 se zde vyrábí také krmivo pro kočky. Značka Fitmin je v současné době součástí nadnárodní skupiny Dibaq.

Tisková zpráva

Kontakty pro další informace:

Veronika Šoufková, Account Manager, Ogilvy Public Relations, s. r. o., mobil: 724 442 965,

e-mail: veronika.soufkova@ogilvy.com

Eliška Skalická, zástupce marketingového oddělení značky Fitmin, Dibaq, a. s.,

mobil: 773 796 529, e-mail: skalicka@dibaq.cz