Výčet jejích aktivit by nám zabral víc jak celou stranu (pohádky, inscenace, televizní seriály, filmové a divadelní role, taneční soutěž StarDance, moderování…).

V současnosti Veronika Žilková účinkuje například v Divadle na Vinohradech v inscenacích: Ženitba jako nevěsta Agáta. Se svým manželem Martinem Stropnickým má dceru Kordulku, další děti (Agáta, Cyril, Vincent) pocházejí z předchozích dvou manželství, dvě děti měla v pěstounské péči (Markéta, Jan). Děti ze společného soužití postupně odcházejí, jejich dětské pokojíčky se změnily na seniorské (přistěhovaly sebabičky), nicméně v rodinném domě v pražkém Suchdole je stále plno a velice živo. Přispívají k tomu i dva pejsci: svými neuvěřitelnými útěkářskými příhodami tibetský španěl Pifík (3 roky) a mohutný akční puberťák Pipo (roční retrívr).

 

1. Máte dva pejsky – Pipa a Pafíka. Podle čeho jste jim vymýšlela jméno?

Jména vymysleli manžel a syn. Ale já psa v podstatě mám i nemám…

K narozeninám jsem si totiž přála knírače, kterého ale zase nechtěl manžel, chtěl retrívra … no a tak jsem dostala retrívra Pipa, který je tím pádem manželův pes, já ho „smím“ krmit.

Dalšího psa Pafíka má můj třináctiletý syn. Je to velká 30ti cm osobnost –  tibetský španěl, toho také „smím“ krmit, ale i venčit a platit za něj pokuty.

 

2. Podobají se Vám nebo spíš Vy jim a jaké vlastnosti máte společné?

Pafík se mi podobá nesmírnou touhou po svobodě, utíká kdykoliv a kudykoliv… někdy mám pocit, že ze sebe umí udělat poštovní obálku a podstrčit se pod dveřmi ven. Ta touha už ho stála poranění, při kterém přišel o oko a mě opakované poplatky v útulku pro psy, kam ho jakožto „psa na útěku“ vozí odchytová služba.

Retrívr Pipo si zase nechá od dětí všechno líbit, tak to je mi také podobné.

 

3. Čím Vás nejvíc naštvali?

Pipo tím, že devastuje. Pafík asi tím, že utíká. Dostal na krk cedulku s mým mobilním číslem, a když se vydá za dobrodružstvím, hodní lidé ho odchytnou a pak mi volají, že ho našli. On se nechá pohladit a zase zdrhne, někdy je těch telefonátů 20 za hodinu, což například při natáčení ruší. Takže, když někdo volá, našel jsem vašeho pejska, ptám se jen kde a pokud je to v okolí, tak jen zavrčím, pusťte ho, on trefí domu. Začínám přemýšlet o tom, že telefonní číslo vyměním za: „Nechte mě být, domů trefím sám.“

Jednou mi dokonce volali z dejvického KFC; dojel si autobusem z konečné na konečnou pro kostičky od kuřátka a prý tam nebyl poprvé. Je to chytrý lump.

 

4. Zapomněla jste někdy někde svého psa?

Ne, ale když byli starší děti malé, měli jsme knírače Beníka a ten utíkal za nimi do školy, a pak následovaly telefonáty z ředitelny, že za dveřmi třídy druhá A vyje náš Ben. Asi chtěl taky na výuku.

 

5. Na procházce zodpovědně uklízíte nebo pokrytecky koukáte jinam?

Na procházku chodím jen s retrívrem Pipem, Pafík, jak jste pochopili, je samovenčák.

Samozřejmě uklízím a často kontroluju i ostatní pejskaře.

 

6. Myslíte, že dáváte svým psům všechno, co potřebují? A oni Vám?

Dáváme si vzájemně spoustu lásky. Pipo je stále ještě roční štěně, které sežere a rozkouše vše, na co přijde; brýle, boty telefonní zásuvku… Včera mi ukradl kabelku a sežral z peněženky 200 Kč, zbyla jen hlava Komenského.

 

7. Co je pro Vás více: pes nebo partner?

To nejde porovnat. Pes je pro mě především kamarád.

 

8. Povídáte si s nimi?

Jistě.

 

9. Vyměnila byste si někdy se svými psy roli? Myslíte si, že by to oni chtěli také?

Nepřemýšlela jsem o tom.

 

10. Obešla byste se bez své psí „smečky“?

Ne, mám psy celý svůj život.

 

11. Jsou vaši pes pouze domácími společníky nebo je berete do společnosti?

Pes patří na zahradu, do lesa … Nemám ráda psy v práci ani v restauraci.

 

12. V čem Vám psi zkomplikovali život?

V  koupi auta. Retrívr se do každého nevejde.

 

13. Kdo je u Vás doma vůdcem smečky, Vy, někdo další nebo pes?

Martin je vůdce. Pipo ho poslouchá na slovo. Mě poslechne, jen když použiju Martinův „drsný hrdelní hlas“. Pafík neposlouchá nikoho.

 

14. Víte, v jakém znamení se narodili? Sledujete jejich horoskop?

Ne.

 

15. Jakou přezdívku byste jim podle charakteru vymyslela?

Pafíkovi říkáme Jednooký Pafman nebo Jan Žižka z Tibetu. Pipa nazývá Kordulka roztomile Lední medvěd. My se držíme při zemi a říkáme mu Almara. Dáte si ho do pokoje a už se tam nic nevejde…

 

16. Když jste na ně naštvaná, jak jim říkáte?

Nadávám jim, ale  tak běžně. Nedokážu na ně být naštvaná, nikdy, to nejde. I když zlobí, vždycky mě rozesmějí. Pafík se naopak umí naštvat a urazit, a to potom „dolejzám“ já.

 

17.  Jak spolu trávíte volný čas?
Procházkami tady v okolí, jsou to ty nejhezčí chvíle. A díky psům mám na dlouhé procházky alibi.

 

18.  Bojí se doktora?

Pipo ne, ale vzhledem k jeho velikosti a akčnosti musíme chodit minimálně ve dvou. U doktora byl jen na běžných prohlídkách, je zdravý.

Pafík se také nebojí, v jeho případě se spíše bojí doktor. Pokouše totiž kohokoliv.

 

19. Co nebo koho mají Vaši psi rádi a co nebo koho naopak nesnáší?

Pipo miluje úplně všechny – cizí i rodinu, a Pafík naopak všechny, kromě rodiny, napadá. (pozn.red.: k nám byl Pafík velice milý, nechal se hladit, nosit, lehal si na záda na drbání, jenom focení ho příliš nezajímalo…)

 

20. Je některý z nich sexuálně při chuti? Má, měl či bude mít potomky?

Nedávno zazvonil telefon a ozvalo se: „Ten potrat si zaplatíte!“

Hrklo ve mně, který z dospívajících synů má průšvih. Omyl, ten násilník byl Pafík. Údajně vtrhnul do obýváku sousedům a skočil jim na fenu. Naštěstí nakonec k oplodnění nedošlo, a i kdyby, myslím, že náš pes klíče od jejich bytu tedy neměl, takže kdoví, jak to celé bylo.

 

21. Zničili něco?
Manžel měl před třemi lety bernského salašníka, bohužel se ztratil či nám ho někdo ukradl v Říčkách v Orlických horách. Rok jsme ho hledali přes internet i přes tisk. Měl tetování v uchu, takže kdyby ho někdo chtěl vrátit, tak nás našel. No, a tenhle pes spásl celou zahradu- mou chloubu. Opravdu, jak ovce vše vyrval i s kořínky a snědl. Na manželova psa jsem si postěžovala v divadle paní Jiráskové a ona, jakožto také zahradnice, řekla:

„A to jste ho ještě nevyhodila?“

„Koho, psa?“

„Ne, manžela.“

Jinak Pipo je na tom podobně, ten kus klacku, se kterým si venku hraje, byl původně mladý stromek rybízu.

 

22. Pořadí zájmů Vašeho psa: páníček, venčení, krmení, odpočinek, zábava?

Zábava s páníčkem.

23. A co třeba pes vegetarián?

To je něco jako masožravý králík?

24. Věříte na reinkarnaci a chtěla byste být třeba v dalším životě psem?

Ne.

25. Víte co je to agility, obedience, dogtrekking?
Ne.