Viktor Limr se narodil v roce 1974 v Ústí nad Labem. Studoval herectví na pražské DAMU, po škole hrál mimo jiné v divadle v Mladé Boleslavi, v divadle J.K.Tyla v Plzni (kde si zahrál i Hamleta), nyní je na volné noze.

 

Naživo ho můžete vidět ve Švandově divadle v Praze na Smíchově, kde si ho můžete užít např. ve hře zpěváka Xindla X Dioptrie růžových brýlí).

 

Máte pejska jménem Hůlka. Podle čeho jste vymýšlel jméno?

Hůlka je Jack Russel teriér, je to fenka a v létě jí byly 3 roky. Co se týče jména, nemohli jsme se dlouho s manželkou dohodnout, každý jsme měli úplně jinou představu. Dopadlo to tak, že jsem si „dupnul“ a řekl, že když budu chtít, tak se můj pes bude jmenovat třeba Hůlka – a už jí to zůstalo.

 

Podobá se Vám nebo spíš Vy jí a jaké vlastnosti máte společné?

Je poměrně velký introvert, v kontaktu s ostatními psy jí to chvilku trvá, než si s nimi začne hrát, pokud vůbec. Ani moje povaha není zrovna extrovertní.

 

 

Čím Vás nejvíc naštvala a čím jste ji naštval Vy?

Jako štěně, což ale asi není žádná výjimka, měla tendence všechno pořádně rozkousat, takže kromě slunečních brýlí mého trenéra squashe to odnesl například můj mobil, který vylovila z tašky. Tak to mě tedy  hodně mrzelo.

Zapomněl jste někdy někde svého psa?

Ne a nerad bych, aby se to stalo.

Na procházce zodpovědně uklízíte nebo pokrytecky koukáte jinam?

V tomhle jsem důsledný, naopak je mi dost proti srsti, když někdo po svém psovi neuklidí.

Myslíte, že jí dáváte všechno, co potřebuje? A ona Vám?

Tak samozřejmě se o to snažím a doufám, že mi to vychází. A vnímám to i opačně.

 

Co je pro Vás více: pes nebo partner?

Pro mě určitě partner, ale raději nepokládejte stejnou otázku mojí manželce.

 

Povídáte si s ní?

Občas. Například jí vysvětluji, proč bude doma chvíli sama, nebo na ní jen tak mluvím, protože se mi líbí, jak natáčí hlavu, když poslouchá.

Vyměnil byste si s ní někdy roli? Myslíte si, že by to ona chtěla také?

O tom jsem upřímně nikdy nepřemýšlel, ale se svojí rolí jsem celkem spokojený, takže ne.

Obešel byste se bez své psí „smečky“?

Na nějakou dobu určitě ano.

Je váš pes pouze domácím společníkem nebo ho berete všude do společnosti?

Někdy jí beru s sebou na squash nebo do divadla, tahle místa zná od malička a je poměrně samostatná – v divadle na mě čeká v šatně a při squashi většinou ani nevím, kudy všude běhá, po skončení zápasu ale stačí zapískat a hned se odněkud vynoří. Do restaurace nebo do baru ji neberu.

V čem Vám pes zkomplikoval život?

Museli jsme se psovi přizpůsobit v denním režimu, dopředu se domlouváme, kdo ji který den bude mít na starosti a musíme psa zohlednit například při výběru dovolené. Po nějaké době jsme to ale přestali vnímat jako omezení, prostě to tak je.

 

Kdo je u Vás doma vůdcem smečky, Vy, někdo další nebo pes?

Chtěl bych si myslet, že jsem to já, ale obávám se, že je to spíš moje žena.

 

Víte, v jakém znamení se Hůlka narodila? Sledujete její horoskop?

Narodila se ve znamení Raka, což vím jen díky tomu, že jsem sám Rak.

Jakou přezdívku byste jí podle charakteru vymyslel?

Asi Tamagotchi.

Když jste na ni naštvaný, jak a co jí říkáte?

Hůlka celkem poslouchá, ale když už venku zazlobí, tak jí pokárám, dám povel „sedni a zůstaň!“, jdu dál sám a pak je „ke mně“ a mírná pochvala, že už zase poslouchá.

Jak spolu trávíte volný čas?

Většinou venku v parku, s míčkem nebo diskem, má až moc energie.

Bojí se doktora?

To je kapitola sama pro sebe. Vzhledem k tomu, že jsme se dost dlouhou dobu potýkali s její alergií na krmivo, užila si doktorů dost. Už dopředu pozná, že se jede zrovna na veterinu a odmítá i vystoupit z auta. V čekárně je to pak s ní k nevydržení, ale ambulanci je naopak statečná a zvládá všechna vyšetření včetně injekcí a očkování v klidu.

 

Co nebo koho má Vaše fenka ráda a co nebo koho naopak nesnáší?

K lidem je přátelská, takže se nedá říct, že by někoho neměla ráda, ale od psů si udržuje celkem odstup. Jinak štěká na motorky a na předměty, které nepoznává, třeba staré lyžáky u popelnice.

 

Je sexuálně při chuti? Má, měla či bude mít potomky?

Ještě jsme se nerozhodli definitivně, ale zatím to vypadá, že štěňátka mít nebude. Alespoň ne plánovaně.

 

Zničila něco?

Když byla malá, tak byl její rejstřík zničených věcí poměrně pestrý, poslední dobou ale nezničila snad vůbec nic. Snažíme se jí ovšem zásobovat hračkami, hlavně plyšovými a z těch jsou po několika hodinách jen cáry.

Pořadí zájmů Vašeho psa: páníček, venčení, krmení, odpočinek, zábava?
Na prvním místě stojí jednoznačně venčení a zábava, poslední dobou se ale kvůli nutným dietám velice těší na každé krmení. Páníček je někde mezi a odpočinek pouze v nutných chvílích, které zbudou. Kdyby nemusela, neodpočívala by snad vůbec.

 

Proč jste si vybrali zrovna Jack russela? Jste s volbou spokojení?

Tohle plemeno jsem viděl poprvé někdy před deseti lety a od té doby jsem na něj myslel. Mají pro mě vše, co mám na psech rád – jsou velmi zvídaví, inteligentní, roztomilí a nezávislí. Všechny tyto vlastnosti má Hůlka vrchovatě a k tomu je oproti ostatním ruusselům o něco klidnější.

 

Jack russelové bývají míčkoví, aportovací maniaci – jak je na tom v tomto ohledu Hůlka?

Tak v tom je Hůlka stoprocentní russel. Při jedné oslavě jí celou noc pořád někdo házel na zahradě míček, takže když jsme se druhý den vrátili, vypadala stejně bídně jako já a spala dvakrát déle. Aportování jsem jí nemusel vůbec učit, a když už mě to nebaví, klidně hodí míček k nohám někomu úplně cizímu, jako by řekla: „Dělej, teď ty!“

 

Co Hůlka dostává k jídlu? Krmíte granulemi nebo vaříte? A krmíte psa od stolu?

Od stolu psa rozhodně nekrmíme, nechtěl bych, aby na mě při jídle vrhal vyčítavé pohledy, takže když jíme, Hůlku to nechává klidnou. Dostává granule a piškotky pro potěšení. Jednou za čas jí manželka uvaří rybu.