Jakmile je venku horko, všichni hledáme a zkoušíme něco, čím bychom se zchladili – koupání, nápoje s ledem, zmrzlina… Psi vnímají horko podobně, tak proč bychom jim neudělali radost mraženou pochoutkou.

 

Firma Wagg Foods se sídlem v Topcliffe, North Yorkshire již třetím rokem vyrábí zmrzlinu určenou speciálně pro naše psí miláčky. Zmrzlina je vyrobená z přírodního mraženého jogurtu, který obsahuje bakterie napomáhající trávení, přísady snižující nepříjemné pachy z trávení, k dostání je třech příchutích.

V Londýně se navíc můžou pejskové zchladit zmrzlinou šunkovou či kuřecí. Prodává se ve stáncích K99 v londýnských parcích.

Letošní léto přibude další ledové osvěžení:  zmrzlina Billy + Margot´s, kterou  vytvořila nutriční specialistka pro zvířata Marie Sawle.  Recept vymyslela na památku svého černého labradora Billyho, který vždy v létě rád pronásledoval zmrzlinářský vůz projíždějící kolem jejich domu. Výrobek, vyrobený z ovocného a zeleninového pyré, lněného oleje a Aloe Vera, bude k dostání ve dvou příchutích- jahody a jablko, a jablko, banán a mrkev – a bude bez obsahu mléka a mléčných výrobků. Billy + Margot´s zmrzlina ve160 g balení bude stát 2,99 libry.

 

Letní vedra si můžou zmrzlinou zpříjemnit i pejskové v Římě. Italská zmrzka neobsahuje mléko, vejce ani cukr, které podle veterinářů nedělají psům dobře. Základem je voda, vanilka, rýže…Porce stojí 2 eura a pejskům prý moc chutná.

 

U nás zatím psí zmrzku neseženete, ale můžete ji vašim 4nohým kamarádům vyrobit doma.

 

Recept na psí zmrzlinu

Pupsicles

2 šálky nesoleného kuřecího nebo hovězího vývaru

2/3 šálku vody

menší žvýkací tyčky

formičky

Smíchejte vodu s hovězím nebo kuřecím vývarem a nalijte do formiček.  V polovině zmrazení vlžte tyčinku. Tento recept je rychlý, snadný a zábavný. Konzumaci zmrzliny doporučujeme venku.

 

Banánová psí zmrzlina

2 šálky vanilkového jogurtu (s nízkým obsahem tuku)
1 banán
2 lžíce medu

Všechny ingredience rozmixujeme a nalijeme do formiček. Dáme do formiček a necháme zmrazit. Pokud seženete formičky ve tvaru kostičky, nebude mít tato ledová pochoutka chybu! Recept můžete obměnit přidáním arašídového másla.