Majitelé těchto psů, malých tělem, ale velkých duchem, nám napsali, jak se žije s pražskými krysaříky.

Anna Šteindlerová o své Jackii:

Do ledna jsme žili společný život s fenkou pražského krysaříka Jackie. Neuvěřitelně vychytralého a náležitě aktivního pejska, který nás opustil v sedmi letech kvůli nehodě. Od štěněcích let všechno musela prozkoumat, to jí vydrželo do dospělosti. Nebála se postavit ani stafordšírskému bulteriérovi, utržila také jednu jizvu nad okem. Ale pořád si udržela svou nebojácnost. Vrhla se totiž mezi stádo srn a snažila se jednu ulovit, vůbec jí nezajímalo, že jí mohly udupat. Do čtyř let vydržela běhat hodiny, pak se postupně začala zklidňovat. Byla typický postelák, vždy si našla své místečko a uměla dokonale zahřát i při své tělesné dispozici. To, že byla přerostlá, jí rozhodně neubralo na kráse, už od roka nás naháněli zájemci o štěňátka. Milovala se s naší další starší fenkou, sedala si na ní i lehala, stařenka to vždy snášela úžasně. Moc nám chybí její velké černé oči a netopýří uši. Byla nadšená aportérka, ovšem nesnášela vodu, takže ani pro míček do ní nevlezla. Až v pěti letech jsem s ní začala chodila na cvičák a do šesti let se stihla naučit vše, co bylo potřebné pro zkoušky ZOP, takže jsme je úspěšně složili. Svojí chytrostí nás nikdy nepřestala udivovat. Byla zapálená do skákání. Překonala strach z výšek a vylezla i na tu nejvyšší kladinu. V posledních chvílích se z ní stal ten nejdokonalejší pes na světě. Dělala mazlíka těm nejmenším dětem, které jako malá moc nemusela, všechno si vynahradila k sedmému roku. Připravila nás o ni alergie na očkování, nikdy na ní nezapomeneme a bude nám vždycky moc chybět.

Nikola Tvrdá o Eddym

I my máme doma krysaříčka. Už je několikátý. První byl krysařík Benny a poté co nás navždy opustil přibyl do rodiny Riki, který je naším miláčkem. Po změně bydliště si i moje mamka s taťkou museli krysaříka pořídit. Nemohli bez tohoto plemene žít. Mamka Eddyho zachránila jako ročního od paní, která měla ještě bojová plemena. Měl 1,20kg a byl velmi lekavý a vystrašený. Teď cestuje s mamkou naprosto všude a má ho i v práci. A to naše zlato je zase hodně aktivní. Ale v noci spí s námi v posteli. A je to s manželem naše obrovská láska. A nevyměnili by jsme ho za nic na světě. Krysařík je to nejlepší plemeno na světě.


Markéta Jaňurková o Eimi

Máme fenku pražského krysaříka a jmenuje se Eimi. Má 6 měsíců a je miláček rodiny. Když někdo přijde domů, tak jen čekáme, kdy nás přijde přivítat.

Letošní prázdniny jsme si užili naplno. Jezdili jsme na výlety např. na mechové jezírko Rejvíz, kde byla nádherná procházka přírodou a poté jsme jeli do Prahy, kde jsme navštívili okolní památky (Eiminka samozřejmě s námi), ale v autě nám hned usla. Poté jsme jeli domů do Karviné a začali chodit na cvičák běhat agility.

Stala se nepostradatelným členem rodiny. 🙂