Osmá skupina, to jsou také původně lovečtí psi. Někteří dodnes slouží myslivcům, o jiných vlastně ani jejich majitelé už netuší, že to byli kdysi lovci. Do osmé skupiny patří slídiči, retrívři a vodní psi.
Slídiči, to bývali pomocníci lovců při lovu drobné zvěře, jejich úkolem bylo a někdy stále je, z křovin a neprostupného terénu vyhnat bažanty a zajíce, aby je lovec mohl ulovit a pak mu je aportovat. Také většinou milují vodu, stejně jako zbytek osmé skupiny. Mezi slídiče patří dnes už spíše společensky braní kokři, jak anglický tak americký, dále pak jejich větší bratránci špringršpanělé a také stále hlavně myslivci chovaní křepeláci. I u nás se pak chovají rarity, jakými je těžkopádný clumber španěl nebo nízkonohý sussex španěl.
Retrívři jsou dnes asi nejoblíbenějšími původně loveckými psy, i když častěji je lze potkat v roli rodinného psa. Tuto sekci tvoří šest plemen – populární labradoři a zlatí retrívři a vzácnější chesapeake bay retrívři, flat coated retrívři, curly coated retrívři a poněkud menší Nova Scotia duck tolling retrívři. Všichni byli vyšlechtěni k aportování ulovené zvěře, nejčastěji z vody – a aport a vodu dodnes milují. Nemají výraznější touhu štvát zvěř, mají klidné a milé povahy, proto se hodí do rodin, ale i tak potřebují poměrně dost pohybu.
Vodní psi jsou stále tak trochu ve stínu svých příbuzných. Jde o psi určené na lov vodního ptactva, proto mají většinou kudrnatou, mastnější srst, která jim umožňuje hodiny neúnavně plavat bez toho, aby nastydli. U nás se coby lovečtí psi chovají irští vodní španělé a američtí španělé, popularitu coby rodinní psi si získávají i portugalští vodní psi.