Brněnské psí dny 2012

Ve dnech 14. – 15. července se v brněnských Pisárkách konal již druhý ročník nevšední, kynologické akce s příznačným názvem Brněnské psí dny.

I letos se pořadatelé – Martin Kostka a Lucie Seďová – nenechali zahanbit a připravili jak závodníkům tak návštěvníkům spoustu zajímavých věcí. Během dvou dnů tedy měli diváci možnost shlédnout pět závodních disciplín – dogfrisbee, voříškiádu, flyball , trick dogging agility. V připraveném doprovodném programu se zase mohli dozvědět jaký život mají psi canisterapeutičtí nebo vodící, kteří svými schopnostmi až neuvěřitelně pomáhají lidem s některým druhem postižení nebo se mohli podívat například na ukázku mushingu  Přišlo také na oblíbené soutěže o Nej psa, kde se slečny rozhodčí musely správně rozhodnout, který z desítek psů na place vlastní nejdelší ocas nebo třeba nejvíce flíčků. Ani na děti se nezapomnělo, pro ty byl připraven stánek se spoustou her a soutěží.

Pomyslnou první cenu za nejoblíbenější soutěž si po právu, stejně jako loni, odnesla voříškiáda, na kterou dorazilo přes sto závodníků. Naopak nejméně obsazenou soutěží se stal nově připravený trick dogging, což se však ani v nejmenším nepodepsalo na radosti, ani na šikovnosti přihlášených týmů. V obou jmenovaných disciplínách zazářil mladý Tomáš Chytil, kterého bych tímto chtěla vyzdvihnout za úžasný vztah se svou kříženkou Bellou, jež po celý den předváděli.

Večerní program byl tradičně volnou zábavou při zvuku nějaké té kytary či DJ a v sobotu po setmění se představili brněnští členové skupiny Immortalis s ohňovou show.

Mnoho lidí považuje BPD za dogfrisbee akci, ale není tomu úplně tak. Druhou nejobsazenější disciplínou bylo agility, jenž nově běželo po celý víkend a na své si tak přišli jak začátečníci na neoficiálních závodech v sobotu, tak i oficiální závodníci, které přišla posuzovat rozhodčí Lenka Pánková, v neděli. V již zmíněném dogfrisbee se závodilo v DogDartbee, Super Pro Toss and Fetch a samozřejmě ve Freestylu, přičemž se otevřela kategorie Starters i Open. Absolutní vítězkou letošního freestyle Open a zároveň cenu za nejlepší freestyle si odnesla američanka Jean McCollister s border collií Olivií, ve kategorii Starters si toto místo zasloužila Karolína Mikslová s Árčím, domácí závodnice Lucie Seďová s Izi získala cenu za nejlepší freestyle Starters. Jelikož byla akce zároveň i kvalifikací na mistrovství ČR, nominovaly se týmy Jean McCollister s Lyrou, Patrik Szőcz s Begi, Yvona Andrová s Chase a Alena Smolíková s Keysi i Britney.

A tak se jako v loňském roce jménem pořadatelů i pomocníků loučím a děkuji všem účastníkům BPD, těším se na známé i nové tváře zase za rok!

Fotografie http://www.ondra-uhlir.cz

Komentáře

komentáře

//]]>