Máte pocit, že je pro vašeho psa aportování míčku nudné? Že je obzvlášť inteligentní a učenlivý? Také u nás se už objevily hračky pro chytré (a zvědavé) psy. Je na čase vyzkoušet trochu jinou zábavu.

 

Výhodou chytrých hraček je, že se jim pes může věnovat společně se svým páníčkem. Hry se navíc dají hrát za každého počasí, takže perfektně zkrátí deštivé odpoledne. Navíc se u nich pejsek hravou a nenáročnou formou učí a přemýšlí. Pes (alespoň u jednodušších modelů) nepotřebuje žádné zvláštní zkušenosti a schopnosti.

Principem těchto hraček je pamlsek, ke kterému se pejsek snaží dostat. Zpravidla bývá ukryt za nějakou překážkou, kterou musí odstranit. To poskytuje prostor jeho vynalézavosti, protože často musí vymyslet složitý postup, jak se k hračce dostat.

Pokud se rozhodnete pro kvalitní hračku, můžete si být jisti, že je zdravotně nezávadná a spolehlivě testovaná. Barviva, která se používají, jsou povoleny také u dětských hraček. Drobnou nevýhodou může být, pokud pes rozluští princip hry a dále už jej jen automaticky aplikuje.

 

TIPY NA NÁKUP

CO SE SKRÝVÁ POD DOMKEM?

Tato hra je poměrně jednoduchá, je ideální pro začátečníky a štěňata. Pod dřevěný váleček se vloží dobrůtka a pak už je jen na pejskovi, aby ji objevil.

PSÍ ŠACHY

„Šachy“ jsou už o něco náročnější, ocení je pro změnu zkušenější pejsci. Pod soustavou kuželů a zásuvek se skrývají pamlsky. Aby se k nim pes dostal, musí zapojit hlavu a rozlousknout systém střídavého posunování jednotlivých součástí.

 

ZÁLUDNÉ KRABIČKY

Další hra pro fajnšmekry. Hra se skládá ze čtyř krabiček, každá z nich se otvírá jinak. Hračka je opět vhodnější pro psy, kteří už s interaktivními hračkami mají nějaké zkušenosti. I tak jim bude trvat nějakou chvíli, než přijdou na její princip.

 

VYTAHOVACÍ VĚŽ

Další zajímavou záležitostí je dřevěná věž, z jejíchž úkrytů má pes vytáhnout pamlsky. Ty jsou umístěny ve třech úrovních, jsou zamaskovány válečkem s provázkem, za který musí pes zatáhnout, aby se k dobrotám dostal.

Pokud vás hračky zaujaly a chtěli byste je vyzkoušet, můžete je koupit například na stránkách www.zoohit.cz. Cena interaktivních hraček se tady pohybuje v průměru od pěti set do tisíce korun. Velký výběr vás překvapí také na webu německého internetového obchodu www.dog-intelligenz.de.