Není pravda, že každý pes má rád vodu. Vezměme si 3 modelové příklady: Je fenka co ji přímo nesnáší. „Brr! Studené. A k tomu ještě mokré. Proč v tom mám být a co v tom mám jako dělat?“ Každé koupání se stává velkým bojem. „Hlavně rychle, ať to mám co nejdříve za sebou.“

Je pochopitelné, že vodě v přírodě se vyhýbá velkým obloukem. Její psí kamarádka je na tom o něco lépe. Na koupání doma ve vaně si celkem zvykla. „Nevím, proč mě pořád namáčejí, ale když to jinak nejde…“  Venku do vody vleze, ale jen kam stačí. Plavat párkrát zkusila, nicméně mokrý živel jí žádnou velkou zábavu nepřinesl. To jejich třetí psí kámoška vodu přímo zbožňuje a připadá si v ní jako v sedmém nebi. Páníček o ní vtipkuje, že je převtělená kachna. Udržet ji na vodítku, když je v dohledu voda, je přímo nadlidský výkon. Je ve vodě až neskutečně šťastná, plave skvěle, potápí se, aportuje. My jsme vyrazili s fotoaparátem k pražské Vltavě a kolemjdoucím pejskařům jsme položili otázku z dnešního titulku. Všichni se shodli: jejich psi vodu milují.

Jak je tomu u vás?

Můj Jack se koupe děsně rád. Taky se potápí, loví šutry ze dna a podobně. V podstatě v únoru začíná a v lednu končí. Vleze všude – do potoka, do rybníka, do řeky. Plave jak ryba, občas si taky zaplavu s ním, ale musím dávat pozor, jinak vylezu celej poškrábanej. Ještě musím hlídat všelijaký zdechliny kolem řeky, Jack poválení  v mrtvý rybě neodolá.

Honza a Jack

Největší radost mu udělám právě když ho vezmu k vodě. Je to hotový vodomil.  Do vody se vrhá bez rozmyslu, s nadšením, aportuje jak šílenec…Zkoušky z donášky z vody splnil na plný počet bodů.

Marcela a Nord

Moje malá fenka Gina zbožňuje koupání.Nikdy nevynechá přílžitost hupnout za mnou do jakýcholiv vodních toků,Vltavu v to počítaje.Jezdí se mnou na kole  a vždy,když dojedeme k vodě,už se těší na plavání.jakmile vyběhne z vody,dostává záchvat,což spočívá v tom,že šílenou rychlostí s čumákem nízko při zemi obíhá ve stále menších soustředných kružnicích a děsně srandovně u toho vrčí.Často se u nás zastaví hlouček zvědavců,které to vždy dostane.Jednou jeden podotkl,jestli nepotřebuje ten pes psychiatra. Je to však jen čirá radost z koupání a života obecně.

Miluška a Gina

Naše Laidy se koupe odjakživa, vodu miluje. Chodíme se s ní koupat hlavně do Vltavy, házím jí klacky pomalu do poloviny řeky a i v tomhle věku to zvládne. Akorát si tu jednou pěkně rozřízla tlapku, to ale nejde ohlídat. Kachny jí vůbec nezajímají.

Tonda, Dana a Laidy

Plave hrozně rád a dobře. My ho bereme všude sebou, takže k vodě taky. Byl s námi i v Chorvatsku u moře. Slaná voda mu vůbec nevadila, pouze jednou si takzvaně „zapařil mezinoží“, ale to byla spíš moje chyba. Vždycky jsem ho po koupání omyla normální vodou a tady mi to nějak nevyšlo, ale nebylo to nic vážného. Cesta byla taky v pohodě, Cody je velký cestovatel. Udělá všechno, jen aby byl s námi.

Veronika a Cody