Náš Rony vidí ve sněhulákovi svého nepřítele. Možná ho rozčiluje ten jeho ledový klid, žádná odezva, ani mrknutí uhlíkovým očkem. Pobíhá neuroticky kolem těch tří koulí, štěká, vrčí a dává najevo svou nespokojenost. Koho jste mi to sem dali. Kdo to je?

Když zjistí, že se nic neděje, znervózní ještě víc. A pak zaútočí. Hrabe nožkama jak divej, sníh lítá na všechny strany, upadne ruka, pak kastrol…Rony s mrkví v tlamě nakonec sněhuláka zvysoka počůrá, odfrne  a mizí pryč. Ta hromada sněhu už ho nezajímá.

A jak je tomu u vás? Má je rád nebo nemá?

Argo sněhuláky miluje – k sežrání. Kdykoliv nějakého vidí, tak ho jde zbourat.  V zimě děti z družiny stavěly sněhuláky na hřišti, odešly a Argoušek sněhuláky objevil. Ráno našly děti jen zbourané koule.

Gabriela Haisová a Argo

Dělání sněhuláků je oblíbená činnost nejenom pro páníčky, ale i pro Cherry. Samozřejmě k tomu patří i jejich demolice.

Jessica Bártová a Cherry

Naše novofoundlandí slečna Jessie zimu a vše co k ní patří opravdu miluje. Sněhulák na naší zahradě zatím nestál déle než pět minut. Nejdřív kolem něj chodí a zjišťuje co je zač. Nejzajímavější je pro ni mrkev, potom padají ručičky, hlava a nakonec zničí i celé sněhulákovo tělo. Potom si jen sedne do rozházeného sněhu a je šťastná, že na svém teritoriu už nemá žádného vetřelce. I přesto si sněhuláka i letos postavíme – jak pro radost Jessie, tak nás.

Lucka  a Jessie
Sněhuláky a hlavně sníh, miluje o hodně víc, než vodu!

Michaela a Asta